Wpis z mikrobloga

@szpongiel: dziękuję :) wybrałam taki kurs gdzie od początku jest html, css, bootstrapy, ale też javascrpt i jquery. Jak już będę dobrze umieć w JS to pomyślę o frameworkach (chociaż dużo słysze że WSZYSCY ich podobno używają, właśnie angulara, reacta). no ale jakby nie patrzeć html/css to nie jest taka duza filozofia chyba...
  • Odpowiedz
@ziemniaczana_krolewna: nie jest i na pamięć i tak się wszystkiego nie ma sensu uczyć. Zawsze można zagooglać pod konkretne zadanie ale trzeba wiedzieć o co/jak zapytać i do tego potrzebne właśnie są podstawy.
Ten kurs co wybrałaś da Ci takie ogólne pojęcie o robieniu stronek i komunikacji z serwerem. Spoko. Mimo wszystko polecam potem zrobić kurs z czystego JavaScript i programowania jako takiego w oderwaniu w ogóle od stronek, bibliotek,
  • Odpowiedz
Lepsze od ConEmu?


@szpongiel: to jest w sumie ostylowane ConEmu z dodatkami.
Z tymi problemami pod Windowsem to no nie wiem, przy frontendach ze 3 lata temu miałem problem z npmem i certyfikatami - pierwszy wynik z googla rozwiązał sprawę. Jakiś czas temu stawiałem środowisko pod angulara i mjml na Windowsie, bo taki system mam w pracy, zero jakichkolwiek problemów.
Na prywatnym kompie mam minta - też wszystko działa. Może
  • Odpowiedz
@DziadekAlzheimer: jak robisz:
- javascript i korzystasz z npm
- java i korzystasz z gradle albo maven
- python i korzystasz z pip
i pewnie jeszcze kilka innych, to zawsze są jakieś dodatkowe kruczki wynikające z innego systemu plików (choćby case sensitive vs insensitive), innego znaku końca linii, innych ścieżek (slash, backslash), tego jak działa ssh i gdzie są doń klucze, braku wbudowanego terminala z komendami, które znajdziesz w każdym
  • Odpowiedz
sorry, akurat roboty szukam i pomimo, że branie mam jak dobra dziwka na pigalaku, to stres mnie trochę zjada i cannot into śmieszkowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@szpongiel: Chcesz powiedzieć, że nie przyjęli cię do pracy tylko dlatego, że nie objawiłeś się jako śmieszek?

...
  • Odpowiedz
@DziadekAlzheimer: akurat tak się złożyło, że sobie kodzę wczoraj/dziś na windzie.
No i właśnie musiałem szukać jak zrobić aby mi tylda w terminalu działała z polskim układem klawiatury. No dżizas, to jest przecież chore...
Kojarzysz, na windzie jest takie głupie coś, że aby wpisać tyldę to trzeba ją wcisnąć dwa razy. Samo w sobie to jest upierdliwe, gdy korzystasz z gitbasha, to jest dość często używany znak, także te podwójne
  • Odpowiedz