Wpis z mikrobloga

Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?

> Dlaczego tak często?

> Dlaczego z tak różnych narodów i kultur?

> Dlaczego żaden inny naród nie spotkał się z tak wielką awersją?

> Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes”, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń:


> „Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”

toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.” D-O-K-Ł-A-D-N-I-E

Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził podobną opinię:

> „To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.”

> Czy Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń?


> „Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Jeśli użyjemy tu słowa „pasożytniczy” do opisania go, to będzie to trafne określenie.”

@farmerjanek @francez @3Lumintekk @SynuZMagazynu @wigilius @TakbirSrakbir @OliverQueen @fanki @Thorkill
#zydzi #historia #4konserwy #polityka
H.....a - Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?
 > Dlaczego tak często?...

źródło: comment_KuAHfdhuDlIHIioBzsyoEf1VbqN3Etom.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Hamouma: czyli popierasz Hitlera? Tak? Problem był w Żydach a nie w Niemcach? Co do tego życia z człowieka, to nie wiem czy wiesz, ale na terenie Galicji w Polsce Żydzi mogli posiadac i uprawiać ziemie. Więc to jest nieprawda. Poza tym nie ma nawet do czego się odnosić, antysemicki bełkot.
  • Odpowiedz
@Andrzejku1998: Nie wiem bo nie jestem zbyt dobrze obeznany w temacie pożyczek w tamtych czasach ale raczej tak na logikę nawet jeśli nie było to i tak nie mógł być to zawód cieszący się dobrą renomą :p
  • Odpowiedz
@Chocholix: trochę cwaniakowali

> Żydzi wprawdzie uznawali się za naród wybrany przez Boga, jednak w praktyce najczęściej znajdowali się na wygnaniu lub pod czyjąś okupacją. Aby przetrwać, wykształcili silne poczucie solidarności grupowej, co oznaczało stosowanie innych standardów finansowych wobec swoich, a innych wobec obcych. Judaizm nakazywał nawet co siedem lat, przy okazji roku szabatowego, umarzać biednym współbraciom niedające się spłacić kredyty. O sprzedaniu innego Żyda w niewolę w ramach egzekucji zadłużenia
  • Odpowiedz
@Hamouma: ok, znalazłem już wyjaśnienie. To co cytowałeś to są jakieś ściemy i półprawdy: le reddit. Np. wygnanie Żydów z Izraelu po zostaniu podbitym przez Asyryjczyków to była standardowa praktyka w tamtych czasach, wiele innych ludów również wygnano. Dalej, w średniowiecznej Europie żydzi byli w większości krajów jedyną dozwoloną mniejszością religijną więc z konieczności oni byli jedyną grupą którą można było wydalić [bo poza heretykami nie było zwyczajnie kogo wywalać
  • Odpowiedz
Tu jest lista wszystkich 47 przypadków wysiedleń.Zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka.,nie wiem czy każdy z nim można podpiąć pod Twoje argumenty
Mainz, 1012
Francja, 1182
Górna Bawaria, 1276
Anglia, 1290
Francja, 1306
Francja, 1322
Saksonia, 1349
Węgry, 1360
Belgia, 1370
Słowacja, 1380
Francja, 1394
Austria, 1420
Lyon, 1420
Kolonia, 1424
Mainz, 1438
Augsburg, 1438
Górna Bawaria, 1442
Niderlandy, 1444
Brandenburgia, 1446
Mainz, 1462
Litwa, 1495
Portugalia, 1496
Neapol, 1496
Nawarra,
  • Odpowiedz
@Hamouma niestety ten ostatni fragment o Żydach jest bardzo prawdziwy. Dodam jeszcze, że dziś lichwiarstwo to zasłużona i szanowana profesja, wprawdzie figuruje pod zmienioną nazwą - szeroko pojętej bankowości, ale nadal to to same #!$%@? co kiedyś.
  • Odpowiedz
@francez: od razu wyczuli pismo nosem,pamiętam (chociaż jak przez mgłę) historię o tym jak stary Rotschild na łożu śmierci rozkazał każdemu ze swoich trzech synów wyjechać do dużego europejskiego państwa i założyć tam bank tworząc powoli rodzinną siatkę finansową,podobno oni mieli taką zasadę,cały ród,aby się żenić między kuzyństwem aby majątek nie wychodził poza "obieg",jebnięci ludzie
  • Odpowiedz
@Hamouma to Twoje źródło? prawie słowo w słowo przepisane z angielskiego przetłumaczone: http://www.rense.com/general85/banished.htm

Sprawdziłem w kilka minut tylko kilka i każdy jeden przypadek jest tak jak mówiłem: czarna legenda, pusty skarbiec monarchy, jest/niedawno była plaga:

Mainz 1012, 1462, 1474 : The city of Mainz responded to the Jewish population in a variety of ways, behaving, in a sense, in a bipolar fashion towards them. Sometimes they were allowed freedom and were protected;
  • Odpowiedz
@francez:

Dodam jeszcze, że dziś lichwiarstwo to zasłużona i szanowana profesja, wprawdzie figuruje pod zmienioną nazwą - szeroko pojętej bankowości, ale nadal to to same #!$%@? co kiedyś.


Dzisiaj lichwiarstwem czy bankowością zajmują się nie tylko Żydzi: Polacy dobrze sobie radzą na polu lichwiarstwa, dlaczego ich tak nie krytykujesz jak Żydów? Jacyś lepsi są czy jak?

@Hamouma:
To, że jakaś grupa zostaje wygnana to tak naprawdę mało mówi o sytuacji.
  • Odpowiedz
@Chocholix: Ok,czasami byli kozłem ofiarnym ale nie zawsze tak było

1181 – Opactwo St. Edmunds (Anglia). Wybucha spór pomiędzy Williamem the Sacristan (Sexton) z Opactwa a jego towarzyszem Samsonem. Żydzi i mieszkańcy pobliskiego miasta opowiadają się po stronie Williama. Rok później, to Samson zostaje Opatem. W 1190 r., po zamieszkach związanych z koronacją nowego Króla, Samson zażądał, aby żydzi znaleźli się pod jego władzą, nie zaś władzą królewską. Gdy żydzi odmawiają,
  • Odpowiedz
@Hamouma: i teraz wrzucasz dowody na to że prześladowano żydów m.in. za wiarę, dzięki za udowodnienie mojej tezy.

to śmieszne:

1558 Recanti, Włochy: przechrzczony żyd, Joseph More, wchodzi do synagogi w Yom Kippur pod ochroną strażników Papieża Pawła IV i stara się wygłosić kazanie wzywające do nawrócenia. Kongregacja wyrzuca go. Wkrótce po tym, żydzi zostają wygnani z Recanti.


no faktycznie śmieszne, w dniu jednego z najważniejszych świąt żydowskich kaznodzieja z uzbrojoną
  • Odpowiedz