Wpis z mikrobloga

#chilizgobim

Przyciąłem co wyższe sadzonki. Po strzyżeniu wyglądają tak:

http://i.imgur.com/DeOwSbE.jpg

Efekt takiego przycięcia jest taki, że roślina bardziej się rozkrzacza i puszcza kilka nowych pędów. Ostatecznie ma więcej masy zielonej i może wyprodukować więcej owoców. Z zeszłorocznych eksperymentów to wyszło mi, że w przypadku odmian gatunku annuum przycięte sztuki dają około 25% więcej papryczek licząc masowo. Więc tak naprawdę to wszystkie (oprócz wyjątkowo cherlawych sztuk) sadzonki powinny być przycinane ;)

Szybko widoczny efekt przycięcia jest widoczny na dołączonym obrazku. Aji Camba odbiła w ten sposób już po 3 dniach od ucięcia.

W sobotę wywożę sadzonki na wieś i będzie miała miejsce 2 dniowa akcja sadzenia. Jak jeszcze ktoś chce kupić sadzonkę to czas jest do piątku, bo po weekendzie będą już siedzieć w gruncie.

#papryka #papryczki #chili #habanero #chilihead #ostrezarcie #goomowesosy #domowyogrod #rosliny #uprawa #ogrod #ogrodnictwo #hobby #zainteresowania
gobi12 - #chilizgobim 

Przyciąłem co wyższe sadzonki. Po strzyżeniu wyglądają tak:...

źródło: comment_eQKqKU6uS9dXt7qavNayMTXqpFbkJmhB.jpg

Pobierz
  • 12
@Kry00: Tylko górę. Główną łodygę. Boczne są pożądane (inaczej niż w przypadku pomidorów).

@Arveit: Najlepiej odbiór osobisty w Wawie/Zambrowie w woj. podlaskim. Jeszcze nie wysyłałem kurierem, bo nie jestem w stanie w 100% zagwarantować, że kurier ich nie zmasakruje. Jakby ktoś był w stanie się na takie warunki zgodzić to można coś tam spróbować eksperymentalnie wysłać.
@gobi12: ja nakupowałem nasion w grudniu i potem przegapiłem okienko na wysiew (nowa praca, od nowa studia itp. itd. różne czasozjadacze) i mi teraz smutno, jak wszyscy się chwalą roślinami a ja nie mam nic. Byłbym w stanie się zgodzić na takie warunki za rozsądne pieniądze ;) do Wawy mam rzut beretem, ale czasu brak za to i nie dam rady :(
1 cm nad którymś z węzłów, żeby z niego odbiła.


@gobi12: Też się nad tym zastanawiam... można to zrobić na dowolnym "skrzyżowaniu"? Kurde, boję się, że mi zostają takie kikuty... co roku o tym czytam, ale jeszcze nigdy się nie odważyłem :)