Wpis z mikrobloga

Tak to jest jak bezpieczeństwem ruchu drogowego zajmują się Janusze, którym „na chłopski rozum” wydaje się, że poprawa komfortu jazdy kierowców polepszy bezpieczeństwo. Jest wręcz przeciwnie - tylko wtedy, gdy kierowca podczas łamania przepisów będzie się czuł niebezpiecznie można sprawić, że tych przepisów nie będzie łamał. Dlatego szykany i ukryte w krzakach fotoradary są skuteczne.

#pord #polskiedrogi #wypadki #wypadek #motoryzacja
Pobierz lewactwo - Tak to jest jak bezpieczeństwem ruchu drogowego zajmują się Janusze, który...
źródło: comment_N6kHeIWIVXNoGTXDh1ycJdW6PdKTM1Zn.jpg
  • 31
@Singularity00 szkoda że najgłośniej na ten temat krzyczą osoby które droge znają jedynie z tylnej kanapy samochodu rodziców i filmików na yt. W tabelkach wszystko jest takie oczywiste przecież. No ale maszynki do robienia pieniędzy są dobre. Ile razy już hamowałem przed kimś kto jadąc przepisowo depnąl po hamulcach widząc kogoś kto kryje się w krzakach to nawet już nie licze.
@lewactwo: lewackie #!$%@?.

tylko eliminacja miejsc takich jak przejścia dla pieszych na 2 pasmowych drogach, skrzyżowań bez sygnalizacji mogą cokolwiek zmienić


@Singularity00: akurat skrzyżowania bez sygnalizacji powinny być bardzo powszechne - i to RÓWNORZĘDNE. To by szybko nauczyło różnych debili że się po prostu nie #!$%@? i już...
@Singularity00:

tylko eliminacja miejsc takich jak przejścia dla pieszych na 2 pasmowych drogach, skrzyżowań bez sygnalizacji mogą cokolwiek zmienić


Nie zgodzę się. Owszem przejścia dla pieszych na drogach dwupasmowych są nie do ogarnięcia przez całą masę kierowców i trzeba by je zlikwidować. Ale skrzyżowania bez sygnalizacji? Na każdym, nawet najmniejszym skrzyżowaniu światła? To jakaś masakra.

Tutaj garść moich pomysłów:
- na wszystkich drogach, gdzie nie ma potrzeby wyznaczania drogi głównej (coś
kimś kto jadąc przepisowo depnąl po hamulcach widząc kogoś kto kryje się w krzakach to nawet już nie licze.


@0987654321: ale dlaczego depnął, skoro jechał zgodnie z przepisami? czy fotoradary odpowiadają też za urojenia i fobie kierowców?
@ajuto00 z jakiegoś powodu depnął. Może boii się zostać zatrzymanym, bo nie stać go na to żeby spotkać się ze stróżami prawa? Myślisz że jechanie zgodnie z przepisami gwarantuje że nie dostaniesz mandatu? Z własnego doświadczenia moge powiedzieć Ci że nie. Biznes to biznes.
@ajuto00 Nie. Powinna wykonywać swoje obowiązki tak jak należy, i pilnować bezpieczeństwa a nie szukać okazji na wystawienie mandatu. Kto stwarza większe zagrożenie, osoba jadąca w nocy po pustej drodze 20/h więcej, czy małolat wyprzedzający w mieście na przejściu dla pieszych? Jeżdżąc codziennie, nie widzę policji w miejscach w których mogliby zwiększyć bezpieczeństwo i na przykład pilnować czy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych. Są za to w takich miejscach, w których
akurat skrzyżowania bez sygnalizacji powinny być bardzo powszechne - i to RÓWNORZĘDNE. To by szybko nauczyło różnych debili że się po prostu nie #!$%@? i już...


@enron: zdecydowanie nie a przynajmniej nie poza drogami osiedlowymi bo takie skrzyżowania generują niepotrzebne wypadki. Są światła to od razu jest bezpieczniej tylko niestety tworzą się zatory, ale póki każdy będzie uzurpował sobie prawo do jazdy we wszystkich kierunkach gdzie tylko się da to inaczej
@0987654321: wiem o czym mówisz i zgadzam się, natomiast to że funkcjonariusze muszą wyrobić odpowiednią ilość mandatów, co jest jedną z głównych patologii w policji, wcale nie wyjaśnia irracjonalnych reakcji kierowców. To są dwie różne sprawy. Ty jako kierowca robisz swoje i policja coś tam robi, trafi na ciebie, wtedy się martwisz.
wyprzedzają na przejściu dla pieszych.


@0987654321: ten termin to absurd stworzony by okradać kierowców w majestacie prawa - nie możesz wyprzedzać kogoś kto jedzie swoim pasem. Przepis ten stworzono po to by nie dochodziło do tego, że jadą dwa auta, pierwsze zwalnia a drugie zmienia pas /pod prąd wyprzedza. Tymczasem idioci z drogówki zaczęli to naginać do dwupasmówek gdzie nie ma takiego czegoś gdy ktoś stale jedzie swoim pasem.
@ajuto00 martwi mnie jedynie to, że mimo że nie przekraczam prędkości, to dostałem za to mandat. Policjant dał mi jasno do zrozumienia, że spotkanie skończy się mandatem, jeśli nie za prędkość to poszukają czegoś innego.
@Singularity00 W moim mieście w centrum są po 3 pasy w jedną stronę(2+ bus pas). Obie strony oddzielone są barierką, i jeśli w tej sytuacji nie jedzie się na podobnej wysokości to zupełnie nie widać co dzieje się na przejściu na drugim pasie. Inna sprawa, że jest to wykorzystywane za bardzo, ale co o takim czymś sądze to napisałem gdzieś tam wyżej.
@0987654321: bo nie jest możliwe byś widział co się dzieje na pasie obok bo byle auto to zasłania. Dlatego na dwupasmówkach+ albo światła albo kładka/tunel i oczywiście nie powinno być żadnego karania za "wyprzedzanie".
Zamiast zmusić właścicieli dróg do poprawy infrastruktury to policja za aprobatą władz centralnych próbuje winę przenosić na kierowców, którzy nie są winni temu, że jakiś imbecyl dopuścił takie przejścia do użytku.
martwi mnie jedynie to, że mimo że nie przekraczam prędkości, to dostałem za to mandat. Policjant dał mi jasno do zrozumienia, że spotkanie skończy się mandatem, jeśli nie za prędkość to poszukają czegoś innego.


@0987654321: lata lecą, rządy się zmieniają, ale stosunek władzy, urzędników i policji do obywatela jakoś ani drgnie, bo tam na górze cały czas pokutuje ta prlowska mentalność
Tak to jest jak bezpieczeństwem ruchu drogowego zajmują się Janusze,


@lewactwo: masz rację, ale sam Januszujesz z tym podpisem wykresu - taka analiza danych (czy taka jaką przedstawia policja) ma wartość wykresu z mema: "więcej rdzeniuf"

Dlatego szykany i ukryte w krzakach fotoradary są skuteczne.


@lewactwo: są skuteczne, ale nie są to najlepsze możliwe rozwiązania. Masz rację, że kierowca ma się bać - dlatego np. na zachodzie stosuje się skrzyżowania
@Singularity00:

"skrzyżowania równorzędne" ale to już istnieje - działa w oparciu o słupki na skraju jezdni i co?


Co? Jakie słupki na skraju jezdni? Równorzędne to znaczy takie, gdzie działa reguła prawej ręki. Wymuszają zwolnienie przed każdym skrzyżowaniem bo trzeba się rozejrzeć. Dzięki temu są bezpieczniejsze.

Nie jednokrotnie spotkałem się z próbą wymuszenia pierwszeństwa na takiej krzyżówce i gdyby nie to, że z zasady jestem nieufny to bym parę razy
Pobierz janekplaskacz - @Singularity00: 
 "skrzyżowania równorzędne" ale to już istnieje - dz...
źródło: comment_HJaw1soXIjXa1TxVDz4uC6QD3dr1TFHM.jpg