Wpis z mikrobloga

mnie wczoraj baba auto skasowała
nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu w kształcie litery T. Powód? "ja miałam pierwszeństwo bo przecież prosto jadę" mówię, tłumacze o regule prawej ręki... to ta nie wie . dogadał bym się dała by 1500 i było by po sprawie (15 letnie punto). no ale ona z pyskiem do mnie, że się nie znam i że moja wina. mówię to dzwonie po policje to pani wytłumaczą. usłyszałem od nie w zamian "gdzie ty będziesz dzwonił ja jestem poszkodowana ja dzwonię" - ok proszę bardzo. zrobiłem szybko zdjęcie naszych samochodów jej rejestracji (co by nie #!$%@?ła) i zjechałem z drogi żeby ne tamować ruchu, babsko oczywiście stwierdziło że ona się nigdzie nie rusza będzie stać na środku skrzyżowania i koniec, nawet awaryjnych nie włączyła.
przyjechała policja obejrzała auta, spytali się o przebieg zdarzenia pełna kultura, policjanci stwierdzają że babka nie ustąpiła pierwszeństwa i dostaje 6pk i 200zł (?) więc babsko z mordą na policjantów, że jak tak można "ONA PRZECIEŻ JECHAŁA PROSTO" i to ja w nią uderzyłem, na pytanie policjanta jak to możliwe żeby moje auto walnęło bokiem jej przód nie potrafiła odpowiedzieć
baba się uparła że nie poczuwa się do winy - mandatu nie przyjmie i do sądu idzie
więc teraz czekam z naprawą auta na sprawę
nie mam nic do kobiet za kierownicą, ale jak się trafi uparte babsko które jest najmądrzejsze - to koniec świata.
#rozowepaski #niebieskiepaski #przemyslenia #polskiedrogi
  • 42
Murki, czysto teoretycznie, jeśli osoba poszkodowana w taki sposób jak op prowadziłaby działalność gospodarczą przy pomocy tego samochodu, co został uszkodzony, wyłączonego z użytku na czas postępowania sądowego(te 2-3 miesiące), to czy może ubiegać się o jakieś większe odszkodowanie, rekompensate strat poniesionych z tytułu braku środka transportu niezbędnego do prowadzenia działalności? Jeśli tak, to od kogo? Głupiej baby która wymusiła, czy jest na to jakiś inny sposób?
@npbs: Wystarczy pooglądać Drogówkę. Tam większość kobiet nie poczuwa się do winy, nawet oczywistej. Połowa jeszcze kłamie w żywe oczy, dopiero gdy dowody są bezsprzeczne, albo jest nagranie to zgadzają się przyjąć mandat. Ale prawie zawsze przy tym nadal nie poczuwają się do winy - w stylu dobra przyjmę ten mandat, chociaż wszyscy nie macie racji, ale nie chce mi się z wami gadać i ciągać po sądach.

Kiedyś myślałem, że
wyłączonego z użytku na czas postępowania sądowego(te 2-3 miesiące


@antymonit: Ale samochód nie byłby wyłączony z użytku na 2-3 miesiące. Naprawiasz na swój koszt a potem zwrot z ubezpieczenia.
nie rozumiem czemu tylko 200


@cezarysek: po kwocie 200 wstawiłem w nawiasie znak zapytania ponieważ nie do końca pamiętam - kwota dla mnie była mało istotna

dogadać się za 1500?! Serio ktoś by na to poszedł?


@prnppp: a za ile? za mniej to ja nic nie zrobię, malowanie jednego elementu to 400 a ja tam mam 3 elementy do malowania plus inne do "cieniowania", a jak ktoś ma OC i
@prnppp: zależy ile masz aut i jakie ubezpieczenie, znajomek kiedyś dzwonił do mnie żebym mu żonę podwiózł z pieniędzmi, bo ubezpieczenie 4 aut w tym dwa dostawcze mu podniosą.
kwota jaką wieźliśmy to był tysiąc