Wpis z mikrobloga

ej mireczki, chciałbym pojsc do pierwszej pracy w #korposwiat ile mniej więcej trwa okres rekrutacyjny, tzn dzisiaj porozsylalem CV do paru firm które mi pasuja, kiedy mogę oczekiwać jakiegoś odzewu i jeżeli wszystko by poszlo dobrze to kiedy by można zacząć prace dajcie mi takie szacunkowe liczby XD bo nie wiem czy szukac czegos innego na czerwiec czy już cos się powinno znalesc oczywiście praca w IT, duże miasto
#nieprogramowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CrazyIvan: a ale nie dodałem, ze jestem dopiero na drugim roku informatyki na polibudzie i nie pracowałem nigdzie w IT do tej pory, mam na koncie pare projektow dla siebie i zlecen(off the record) których do CV nie wpisałem bo nie wiem czy można XD
  • Odpowiedz
@mireczek003: ja do swojej pierwszej pracy rowniez dolaczylem do korpo bo po prostu dogadalismy sie. Spoko kumplu nie martw sie :) z perspektywy kilku lat mam wrazenie ze latwiej dostac sie do korpo i zrobic kariere niz w reguralnej firmie
  • Odpowiedz
@mireczek003: zależy czy szukają na g---t (wtedy to parę dni, paręnaście) czy rekrutacja sobie trwa i trwa, kolega do IBM rekrutował się kilka miesięcy. Ja też swoje odczekałem zanim dostałem jakąkolwiek odpowiedź, nie ma reguły.
  • Odpowiedz
mam wrazenie ze latwiej dostac sie do korpo i zrobic kariere niz w reguralnej firmie


@CrazyIvan: Bo korpo zatrudniają masowo. Gdy się w okolicy otwierała siedziba znanego korpo to najpierw zatrudnili masę ludzi a potem przez rok szukali dla nich pracy. W mniejszych firmach nie mogą sobie pozwolić na takie rzeczy i szuka się bardziej sprawdzonych ludzi.
  • Odpowiedz
@mireczek003: też rozsyłałem CV ostatnio, moje obserwacje to:
3, 4 dni na odpowiedź to średnia, oczywiście były przypadki skrajne - jedna firma na CV wysłane w weekend odpowiedziała w poniedziałek około 10.00, inna potrzebowała 10 dni.
W moim przypadku tylko jedna firma robiła podstawową weryfikację przez telefon (angielski, bardziej szczegółowo o doświadczenie i umiejętności). Rozstrzał terminów rozmowy spory, od pojutrze do prawie 10 dni roboczych
Dalszy kontakt też różnie, jedni
  • Odpowiedz