Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@sinuh: dbaj o tę łapkę, po oparzeniach lubią się robić bliznowce, może nawet upośledzić ruchomość palców.
Ogólnie każde cięższe poparzenie dłoni to wskazanie do wizyty w centrum leczenia oparzeń, bo mogą być problemy właśnie z bliznami.
@sinuh: Na przyszłość polecam posypać na oparzenie sól od razu (jeśli nie ma rany). Najpierw pomoczyć w wodzie z lodem i solą, potem na mokrą rękę sól. Najlepiej jeśli to dłoń to włożyć ją do worka z odrobiną wody i dużo soli (zrobi się z tego jakby błoto). Ja ostatnio tak zrobiłem, kiedy oparzyłem się wrzątkiem. Po godzinie trzymania ręki w soli po oparzeniu nie było śladu, jak by się nic
Mój stary poparzył sobie rękę. NAPRAWDĘ, #!$%@?, ULTRA POPARZYŁ. Potrzebuje przeszczepu, więc jako jego syn zgodziłem się oddać skórę. Lekarz powiedział, żebym przyszedł na operację, to mi wszczepi ekspander. #!$%@?, nie wiedziałem, co to, ale poszedłem. #!$%@?, ja się obudziłem, to miałem na plecach pod skórą taką, #!$%@?, gumową kulę, a z niej przez dziurę w skórze wystawała gumowa linka, na której końcu jest taka czarna pompka jak w w tym aparacie
@sinuh: No właśnie, trzeba bardzo uważać czy już nie ma rany, byłoby kiepsko wsypać sól do rany, nie tylko ból straszny ale i potem problemy z gojeniem. Pewnie dlatego się nie propaguje tego sposobu na oparzenia ale jest zadziwiająco skuteczny, chyba nic tak nie pomaga jak sól.