Wpis z mikrobloga

#magdazuk

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć kilka rzeczy, które "bronią" Markusa. Po pierwsze, moim skromnym zdaniem faktem jest, że ten jego kolega mówi coś w stylu "Nie wyciągaj od niej zbyt wiele bo oni rozumieją całą rozmowę". Niektórzy twierdzą, że jest inaczej, ale moim zdaniem to durnota.

Po prostu nawet jeśli chłopaki mieli cokolwiek z tym wszystkim wspólnego, dosknale zdają sobię sprawę, co mówili i co jest na nagraniu, więc dostosowali do tego swoją linię obrony. Absurdem jest by wmawiali co innego.

Po drugie, jest już pewne, że Markus nie jest, żadnym synem redaktora GW. Pisała o tym już zielonka w tym poście - > co przeszło bez echa: https://www.wykop.pl/link/3729361/comment/45199905/#comment-45199905

Czy to cokolwiek zmienia w tej sprawie? Nic. Ale oczywistym jest, że teraz wszyscy krytycy jakichkolwiek teorii o zamieszaniu chłopaka dziewczyny, będą wyciągać ten argument. Może i słusznie. Grażyny na różnych grupach popadli już w taką psychozę, że nawet nie wierzą w to iż Markus występował wczoraj na TVNie :D

Co do wywiadu na TVNie. Szczerze mówiąc Markus wypadł dla mnie bardzo źle. Gadanie, że "on chciał ją przekonać do powrotu", w momencie gdy przez większość rozmowy dziewczyna mówi "zabierz mnie stąd", a później ten tekst jego kolegi "Nie wyciągaj od niej zbyt wiele bo oni rozumieją całą rozmowę", wcale ich nie uniewinnia. Jedyne co z tego możemy wywnioskować to to, że mogła być taka rzecz, o której wie Markus oraz jego koledzy i o tej rzeczy lepiej jest nie mówić przy świadkach - w tym wypadku przy rezydencie.

Podsumowując: Biorąc pod uwagę powyższe + najnowsze tłumaczenia rozmów egipcjan w tle, relacje świadków itd. - całkowicie wykluczyłbym z kręgu podejrzeń rezydenta. Nie zdziwiłbym się, że on wręcz nieświadomie przeszkodził w czymś co miało się stać.

PS: Dlatego też Markus mógł chcieć porozmawiać z Magdą na osobności i poprosił o włączenie jej komórki.
  • 15
@snow: pewne jest, że tak samo jak rezydent tak i Markus i jego ekipa nie mają nic wspólnego ze śmiercią Magdy. Niektórym to chyba aluminiowe czepki za bardzo wlazły na banie.
@BananZKlubu Osoba na którą rzuca się Magda w szpitalu to na 100% nie jest rezydent. Wcale się go panicznie nie boi. Dopowiadasz sobie.

A w swoim poście chciałem zaznaczyć, że jest wielce prawdopodobne, że Markus i jego ziomki naprawdę chcieli się dowiedzieć co się stało, natomiast była też inna rzecz, o której nie chcieli by mówiła przy świadkach. Wtedy ta rozmowa układa się w logiczną całość.
@snow: na rezydenta nie ma żadnych dowodów obciążających, są jedynie udowadniające, że chciał Magdzie pomóc. W sprawie Markusa i kolegów to ich wersja cały czas się trzyma kupy i jest potwierdzana nowymi doniesieniami - w przeciwieństwie do teorii spiskowych wykopowiczów, które są skrupulatnie orane z dnia na dzień.

Są obecnie dwie opcje:
Najbardziej prawdopodobna: Lasce nie wyszedł prezent, pewnie dużo poświęciła aby zaoszczędzić (oraz zadłużyć się) na tą wycieczke, a tu
@snow: Jest jeszcze inna kwestia, która budzi moje wątpliwości. Takie sytuacja jak ta, nie zdarzają się codziennie i oczywistym jest, że nie ma na nie gotowych schematów postępowań. Mimo wszystko ja próbuje sobie wyobrazić, co bym zrobiłbym gdybym był na miejscu M.
Moja dziewczyna wyjeżdża Egiptu, gdzie popełnia samobójstwo. Skoro jestem jej chłopakiem to wiem, że nie jest chora psychicznie i coś/ktoś ją musiał do tego zmusić. Może ja jestem zbyt
@Clefairy Co według ciebie trzyma się kupy?

Wycieczka niespodzianka, o której renomowany fryzjer dowiaduje się w ten sam dzień? Ciekawe co z jego umówionymi klientami?

Wystawienie ogłoszenia o odsprzedaży na kilka godzin przed odlotem? Tak bardzo się spieszyli, że aż specjalnie stracili czas i na tę potrzebę założyli osobne konto na Facebooku? Kto tak robi?
W dodatku seria przedmiotów wystawionych za sumę 4 tysiące złotych od mebli po uszkodzonych samochód? Później pożyczenie
@snow: może myślała, że taki nagły wyskok do Egiptu to dobry pomysł. Nie wiem na jakiej zasadzie pracuje Markus, ale mógł wziąć parę dni zaległego urlopu na żądanie, które trzymał na wakacje.

Skąd wiesz, że zakładał nowe konto tego samego dnia? Ja mam 4 konta na facebooku.

Co dziwnego w tym, że koleś sprzedał niesprawny samochód i stare meble?

Aż wreszcie to samo towarzystwo na początku 2016 roku imprezujące z inną
@snow: rezident winny co najmniej skrajnego zaniedbania swoich obowiązków, to jak się 'opiekowali' Magda - zakładając że miała tylko załamke - pośrednio doprowadziło do jej - rzekomego samobojstwa; to i tak najłagodniejsza wersja

markus kręci tak bardzo że musi mieć coś na karku, to widać, słychać, i czuć; zgadzam się z domniemaniem niewinności i cały czas staram się powstrzymywać i rozważać różne scenariusze jak Ty, ale ta ich wybielająca kampania się
@Clefairy widzę już z kim gadam. Sprowadzanie rozmowy do absurdu poprzez stwierdzenia "Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Markus wyrzucił tą laskę przez okno."
Jak to wywnioskowałem z mojej wypowiedzi geniuszu?

I tak! Podejrzane jest akurat kwota 4000 zł na każdą z tych rzeczy i akurat tyle kosztująca wycieczka. Jak dla ciebie nie to trudno.

Natomiast zgadzam się - w towarzystwie ćpunów ciągle ktoś ginie. Dobrze powiedziane. A teraz jeszcze raz przeczytaj
@snow: Markus na pewno kombinował jakiś deal. Jak już pisałem może dragi do Polski, może Magda miała zatańczyć. Magda mówi kto jej to zrobił "em", Markus od razu łapie, że chodzi o rezydenta. Magda kiwa głową w dół i zaczyna szybko mrugać oczami. Dodatkowo znajomy rezydenta robi mu zła reklamę. Mówi wprost, że mógł jej dosypać pigułkę gwałtu.