Wpis z mikrobloga

Central Park w Polsce: Gdynia z Parkiem Centralnym
Zaledwie 3 lata dzielą nas od spełnienia marzeń wszystkich amerykofilów. Co powiesz na popołudniowy chill w Central Parku, ale bez konieczności kupowania biletów do Stanów? 35 milionów złotych – właśnie tyle ma kosztować najnowsza inwestycja w Gdyni, czyli Park Centralny. Nazwa nie jest przypadkowa, bo projekt będzie inspirowany nowojorskim Central Parkiem. Gdyńska oaza zieleni ma zostać miejscem do relaksu w samym centrum miasta. Zastąpi kryte lodowisko i boiska ze zniszczonymi trybunami. Chodzi dokładnie o zieleniec przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.
#gdynia #polska
link: http://www.coolhunters.pl/ramka/central-park-w-polsce-gdynia-z-parkiem-centralnym
Pobierz CoolHunters___PL - Central Park w Polsce: Gdynia z Parkiem Centralnym
Zaledwie 3 lat...
źródło: comment_UV5jQwlztZ3x3GdBGtKNeKZMXk4DLbM8.jpg
  • 14
@CoolHunters___PL: Przecież tam jest już park. 70% z 35 mln ma iść na budowę parkingu podziemnego pod "parkiem". Co oznacza, że park to będzie trawa rosnąca na cienkiej warstwie gleby, a niżej żelbetowa pokrywa parkingu. Ale ludzie to łykają jak pelikany.
@Maks_S: Zależy, jaki park tam chcesz. Jeśli trawę, nasiąkającą wodą jak gąbka po każdym deszczu, jak nad parkingiem na placu grunwaldzkim, to może być parking. Jeśli chcesz mieć drzewa, a nawet część krzewów, to musisz parking schować głębiej - a to kosztuje. Szczególnie, że tam masz kurzawkę.
@RAI: No chyba, że tak ale generalnie nie ma co narzekać na ideę podziemnych parkingów. Szczególnie patrząc na to jak teraz wygląda sytuacja z parkowaniem w Gdyni...
A ja nie narzekam. Ja mam po prostu widzę, że można lepiej, taniej i jednocześnie więcej miejsc. Ale obawiam się, że "niedasie" z tej prostej przyczyny, że to nie po myśli "inwestorów", choć po myśli podatników. Zobaczymy. Miasto Wspólne niedługo zaproponuje rozwiązanie, które będzie trochę takim "sprawdzam".