Wpis z mikrobloga

Czy na stronie Deutsche Bahn da się kupić normalnie bilet tak jak na stronach PKP? Będę się wybierać pociągiem do Berlina, znalazłem połączenie z przesiadką w Szczecinie i dostałem na bahn.de 3 opcje biletu:

tani (ale muszę mieć jakiś specjalny kupon z "Bilda", jeśli dobrze zrozumiałem),

bilet "całoweekendowy" (ale ważny od 12, a pociąg jest 10-13)

i jakiś chyba dzienny za 70 euro, bo jest napisane, że nie jest przypisany do konkretnego pociągu/trasy

Jeśli nie można, to jak jest z kupieniem biletu na dworcu? Będziemy mieli trochę czasu w Szczecinie, ale jak to jest z kupowaniem biletów DB na polskim dworcu?

#kolej #pkp #szczecin #berlin #deutschebahn #pociagi
  • 8
@wszyscyzginiemy: na bahn.de można normalnie kupić bilet online. połączenia spoza Niemiec obsługiwane są zazwyczaj tylko biletami 2. Klass Flexpreis co oznacza, że kupujesz bilet ważny na cały dzień, bilety tzw. Schönes-Wochenende-Ticket są ważne od północy (godzina 12, ale rano) danego dnia i są ważne do godziny 3 dnia następnego i są zazwyczaj minimalnie tańsze.
@wszyscyzginiemy: A skąd jedziesz? Najlepiej by ci było do Szczecina dojechać jakimś regio, albo innym TLK i w Szczecinie kupić Brandenburg-Berlin ticket, możliwe, że byś zapłacił tylko 6 euro i byś miał w cenie przejazd i komunikacje miejską w Berlinie