Wpis z mikrobloga

@Shelby_zajety: A bawiłeś się wcześniej w innym programie do 3D? Też zamierzam zabrać się za zbrusha, ale to jak pokończe obecne projekty, bo do tego muszę się mentalnie przygotować ()
@Izeer Tak. Używam blendera. Po tym kursie wprowadzającym moje też negatywne nastawienie do zbrusha zmieniło się, program nie wydaję się tak zagmatwany. Kwestia przyzwyczajenia się.

W blenderze używałem czasami narzędzia do sculptingu i w zbrushu nie wydaje mi się, żebym miał problem z samym programem, ale z rzeźbieniem. Np. trudno mi uzyskać kształt głowy. Szukam dlatego jakiś kursów.
@Shelby_zajety: Czyli soft znasz, wiec nie szukasz tutoriali do Zbrusha tylko ogolnie "grafiki" ;)

Jesli chcesz byc dobrym sculptorem to polecam rysunek, taki tradycyjny. Kup sobie jakis szkicownik i np w trasie, w wolnej chwili, na wakacjach rysuj. Szkicuj codziennie, najlepiej "z zycia", a to kubek, a to stara babe w tramwaju.

Mozesz tez sprobowac pobawic sie masa rzezbiarska. To tez Cie nauczy patrzenia przestrzennego.

Co do postaci - no to
loczyn - @Shelby_zajety: Czyli soft znasz, wiec nie szukasz tutoriali do Zbrusha tylk...

źródło: comment_zFeQduUQze2MyTTuRASqepiaJD5IIRBQ.jpg

Pobierz
@Shelby_zajety: A i na poczatku raczej skup sie na odtwarzaniu, kopiowaniu i studiowaniu z gotowcow/refek/zdjec.
Swoje twory i designy zostaw na pozniej :)

Pozniej tez warto w zwierzeta sprobowac ale to inna literatura.

A jak juz bedziesz czul sie dobrze, to polecam na ostatni szlif wziac kurs w CGMA.
Drogi jest jak czort ale pozytywne przejscie go powinno Ci otworzyc furtke do duzych studio jak MPC, Framestore, Dneg, Scanline VFX, Pixomondo
@Shelby_zajety: też jestem początkujący w dziedzinie anatomii 3D i mam fajny sposób na to. Oglądam tutoriale poświęcone anatomii i modelowaniu jej (np. ten polecam: https://gumroad.com/d/6adb6f4fbfb2593c51782095987c9283 jeśli chodzi o teorię, bo żeby nadążyć za typkiem to trzeba sokole oko :P ale fajnie omawia grupy mięśni i daje to do myślenia), ale jak przerobię jeden etap to zaczynam się bawić tym co udało mi się nauczyć i patrzę na błędy jakie zrobiłem, lub
wietnam67 - @Shelby_zajety: też jestem początkujący w dziedzinie anatomii 3D i mam fa...

źródło: comment_CrzEeXxMrH64Gc4VizMfSuhWnMYkF2jp.jpg

Pobierz