Wpis z mikrobloga

Kupilem sobie myszke do gejmingu (logitech prodigy g403). Mam problemy z windowsem i wysokim dpi. Dpi mam ustawione na 7600 i szybkosc myszki na windowsie na 3. Niestety gdy odpale gre (league of legends) to szybkosc myszki w windowsie z 3 punktow przeskakuje na 6.
Musze za kazdym razem zmieniac w ustawieniach na 3. Czy da sie jakosc te ustawienia w windowsie zablokowac? Czy tez zle dpi ustawiam i powinienem ustawic szybkosc myszki in game? Ale jesli ustawie myszke in game to w windowsie bede mial inna czulosc co jest zle dla pamieci miesniowej. #pcmasterrace #gaming #leagueoflegends #myszkadlagracza
  • 12
@AceDM: wlasnie ja tego tematu totalnie nie ograniam myslalem ze im wieksze dpi tym dokladniejsza jest myszka. Randomowa mysz z 1900 dpi i moja mysz ustawiona na 1900 dpi czyms sie rozni dokladnoscia? O co kaman z tym dpi xd skoro myszka jest w stanie wyciagnac 12k dpi to i tak tego z 6tka na windowsie nie wykorzystam
@Hanysek: ja #!$%@?.

DPI zwiększa czułość i jak to nazywasz "dokładność", ale:

Po 1. Na tak wysokim DPI może pojawiać się jitter nawet na najlepszych sensorach i najlepszych podkładkach
Po 2. Zmienianie czułości w windowsie/grze również niesie za sobą konsekwencje w postaci akceleracji albo pomijania pikseli.
Po 3. Różnicy dokładności na takich wartościach DPI nie ma jak zauważyć, a punkty wyżej powodują, że dokładność tracisz.

Jak najwyższe DPI to jest tylko
@Hanysek: Randomowa mysz z tanim sensorem będzie już na tych 1600dpi działać tragicznie, ruchy będą bardzo nienaturalne - wszystko przez interpolację.
Na test-gear.pl fajnie to opisali:

Interpolacja - w środowisku myszek komputerowych, jest to "sztuczne" generowanie dodatkowych pikseli (najczęściej za pomocą oprogramowania), aby zwiększyć maksymalne wartości DPI (dots per inch), jakie dany sensor może osiągnąć. W skrócie - sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu. Pomiędzy istniejące wartości określające
@Hanysek:

O co kaman z tym dpi xd

Cześć osób kupując produkty patrzy na cyferki. Zwykła pułapka marketingowa na ludzi, którzy się na danej rzeczy nie znają. Coś w stylu 'grafika dwa giga' w sklepach 'nie dla idiotów' ( ͡° ͜ʖ ͡°)