Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki mam problem z rezerwacją hotelu przez booking.com. Rezerwuję hotel w Hiszpanii, chcę zapłacić gotówką na miejscu, w miejscu gdzie trzeba podać nr karty podałem swoją debetową - odrzucili, podałem kredytową mamy - znów odrzucili. Nie wiem w czym tkwi problem, za mało środków na koncie, jakieś inne problemy? Ktoś miał podobną sytuację? #problem #podroze #hotel
  • 11
@ajag: Zadzwoń na infolinię banku i zapytaj o powód odrzucenia. Kiedyś nie mogłem zapłacić za hotel (chyba właśnie w Hiszpanii), facet na infolinii powiedział mi, że requesty z terminala przychodziły w jakimś przestarzałym formacie, który domyślnie jest zablokowany. Przełożył jakąś wajchę (na kilka godzin), i kolejna próba płatności przeszła.
Edit:
I oczywiście sprawdź, czy limity na transakcje telefoniczne i internetowe są na odpowiednim poziomie.
@ajag: Pewnie zależy od banku/serwisu transakcyjnego. Zaloguj się i sprawdź (powinno być w informacjach o danej karcie). Jak nie znajdziesz to zadzwoń na infolinię. W mbanku można z poziomu serwisu.
@majlo-majloo ok, dziękuję za pomoc. A jescze tylko mam pytanie odnośnie płatności z góry. Czy na bookingu też odbywa się to poprzez kartę kredytową, czy możliwa jest zapłata przelewem?
@ajag: Przelewem nie można. Nie musi to być karta kredytowa, może być każda, która pozwala na płatności przez internet. Dodatkowo booking sam z siebie nie ściąga pieniędzy kiedy płacisz z góry (z tego co wiem, przekazują do obiektu wszystkie dane potrzebne do ściągnięcia pieniędzy). To na czym Ci przystawiło to próba ściągnięcia przez Booking złotówki z konta, żeby potwierdzić kartę. Ta złotówka później wraca na konto.