Wpis z mikrobloga

Hej mircy i mirabelki, taka sprawa jest :/
Dostałem dzisiaj propozycję stażu z firmy A. Warunki jak najbardziej mi odpowiadają, wynagrodzenie też. Odpowiedź muszę dać do jutra, co sprawia duży problem, gdyż w piątek mam rozmowę o staż w firmie B. O firmie B wiem sporo dobrych rzeczy (jeden znajomy tam pracuje, a drugi własnie dostał się na staż w innym dziale) i profil na który się rekrutuję też mimo wszystko byłby nieco lepiej dopasowany do moich umiejętności i zainteresowań. Byłby to więc mój wybór nr 1. Pytanie brzmi, jak rozwiązać powyższą sytuację?
Jedyne co mi przyszło do zadzwonić do firmy A i szczerze powiedzieć, że zaproponowane warunki jak najbardziej mi odpowiadają oraz poprosić o więcej czasu wyjaśniając, że czeka mnie jeszcze jedna rozmowa. Nie chciałbym się zgadzać i podpisywać umowę z A, wiedząc, że w wypadku dostania się do B bym się z tego wycofał. Z drugiej strony mogę odmówić A (jeśli się nie zgodzą na powiedzmy dodatkowy tydzień) i nie dostać się do B, zostając z niczym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co robić, jak żyć?

#pracbaza #praca #rekrutacja #it
  • 7
@safety_dance: Raczej mówiąc że idziesz na inną rozmowę to sobie tę spalisz. Najlepiej wyjść z tekstem że masz pracę i musisz ją wypowiedzieć, szef Ci kazał do piątku pracować i Cie puści zamiast 2 tygodni. Ale nie wiem czy zadziała i jak sytuacja wygląda... Tak na moje
@macqooo: Obie umożliwiają przedłużenie stażu -> junior, warunki finansowe będą podobne z tego co wybadałem. Z tym, że A już mnie chce (odpowiedź do jutra), a z B mam rozmowę w piątek. To jest największy problem :/
@safety_dance: Dajesz odpowiedź firmie A, że bierzesz. Jeśli musisz też w piątek podpisać umowę (a chyba nie musisz), to podpisujesz. Jeśli w firmie B dostajesz fuchę i odpowiada Ci bardziej, podpisujesz umowę w B i wypowiadasz w A. Pamiętaj, że 'business is business' działa w obie strony.