Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu na reddicie koleś mimo ubezpieczenia musiał dopłacić ponad 10k $ po wycięciu wyrostka bo ubezpieczyciel całości nie pokrywa.


@wysuszony: nie zależy to czasem od wariantu jaki sobie wykupił? Jakiś czas temu musiałem dopłacić prawie 15k pln do dentysty i ortodonty bo NFZ nie pokrywa - zgadnij czy w ogóle miałem wybór aby kupować ten śmieszny pakiet od NFZu i czy mogłem coś dopłacić aby go wykorzystać chociaż w
@Pan_Maruda: ale nie rozumiesz że on za dosłownie chwilę w jakimś ambulatorium czy innym "recovery room" dostał rachunek na 7500$? Myślisz że był poinformowany o tym ile to będzie kosztowało? Myślisz że siedziałby tam 2h gdyby o tym wiedział czy poszedłby posiedzieć na chodniku? System amerykański to gówno i nie zmienisz tego próbując wcisnąć komukolwiek że w Polsce jest gorzej bo nie jest. Szpitale dymają ubezpieczycieli, a w rezultacie obywateli.
@wysuszony: Wysokość rachunku wystawionego przez szpital, czy też ichni ostry dyżur jest już tylko kwestią wystawiającego, zresztą zawsze należy się pytać, szczególnie w przypadku prywatnych ubezpieczeń, czy ubezpieczenie to pokrywa, jeśli nie to z jakim kosztem trzeba się liczyć.

Nie bronię amerykańskiej służby zdrowia, bo w wielu aspektach jest upośledzona, ale nie rozumiem wychwalania przy tym naszej, równie #!$%@?.

@plonace_kalosze: rozumiem, ale odprowadzanie w składkach 600-700 złotych miesięcznie na polską
Wysokość rachunku jest już tylko kwestią wystawiającego


@Pan_Maruda: no to fajna patologia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jestem przeciwnikiem ZUS, składek i innych danin w obecnej formie, ale to co napisałeś to się samo zaorało. Dostajesz strzał w bok od wymuszającego pierwszeństwo, tracisz przytomność więc na nic zgody/sprzeciwu nie wyrazisz, a wysokość rachunku jest już tylko kwestią wystawiającego :D. Jednak wolę nasz upośledzony system.
@wysuszony: Oczywiście, że rachunek wystawiany przez prywatną klinikę jest tylko jej kwestią, to biznes nie wolontariat.
Uderzałem do sytuacji gościa ze złamaną ręką, który był PRZYTOMNY, więc mógł się zorientować w kosztach leczenia.

Przyznam, że nie wiem jak ichni system działa w przypadku pacjenta bez świadomości, ale w przypadku wymuszeń, wypadków, potrąceń z winy innej osoby prawdopodobnie spoczywa to na jej ubezpieczniu.
@xetrov: ja nie mówię że nasz system jest DOBRY i nie ma w nim takich czy innych patologii, tylko że dla przeciętnego obywatela jest od amerykańskiego LEPSZY
@Pan_Maruda: ta, zwłaszcza jak potrąci cię ćpun bez ubezpieczenia, bo powoduje wzrost stawek za ubezpieczenie żeby się chronić przed taką sytuacją w związku z czym mniej osób ma ubezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wysuszony: ja nawet nie porywam się na porównywanie z amerykańskim bo nie wiem jak on działa, wiem tyle ile wyczytam w internecie czyli zapewne nic i mam mocno przekłamany obraz. Podejrzewam że jak wszędzie jest w nim pełno wyłudzeń, naciągnięć, itd., nic nie jest idealne.

Niestety wiem za to że podejście typu 'państwo za wszystko zadba' kompletnie nie działa, przynajmniej w wersji gdy to państwo jest tak słabym bytem jak to