Wpis z mikrobloga

czy rowerowyrownik mógłby być jedynym tagiem gdzie można by wrzucać więcej niż jedno zdjęcie? zazwyczaj fajne osoby wrzucają fajne zdjęcia, lecz strona pozwala wrzucić tylko jedno, lub na jednym zdjęciu wrzucają kilka zdjęć i wychodzi coś takiego (przykład) http://static.pokazywarka.pl/0/w/c/48b09c97148c9838806f199441e5fbd2_orig.jpg , a z przyjemnością bym sobie zobaczył takie zdjęcie i nie tylko w nieco większym rozmiarze. wydaje mi się że ze strony technicznej nie byłoby to największym problemem, a dla nas ułatwieniem i fajnym dodatkiem #rower @Moderacja
Pobierz piteerowsky - czy rowerowyrownik mógłby być jedynym tagiem gdzie można by wrzucać wię...
źródło: comment_WGNxl33UYzc9C8HH02HyFouWyF9H9O2U.jpg
  • 11
@piteerowsky: To już musisz poprosić @metaxy, żeby nie zmniejszał aż tak zdjęć :) Po powiększeniu masz 1000x szerokości, może i mało, ale dzięki temu nie waży z 50mb przy takiej ich ilości. Pewnie jakieś usprawnienia typu galeria w poście byłby przydatne, dużo osób wrzuca ostatnio zdjęcia pod tag, choć mi akurat bardziej przeszkadza w przeglądaniu jak ktoś nie zmniejsza zdjęć ;)
@piteerowsky: Ale kolego wiesz, że to ma 1000px szerokości? Tyle zdjęć nie da się wstawić większych, bo:
- limit rozmiaru 10MB,
- ludziom się wolno wczytuje,
- nie wszyscy mają ekrany z rozdzielczością FullHD, żeby zmieścić na szerokość i musieliby scrollować,
- klikasz masz powiększone jak się nie mieści w pionie.
Rozmawiałem kiedyś (więcej niż rok temu) z którymś z adminów (nie pamiętam teraz którym) i "mamy w zasadzie wszystko pod
@metaxy ja zdaje sobie sprawę z tego jak jest, lecz po prostu robi się to trochę irytujące gdy widzisz ze fajny kontent, chcesz sobie zobaczyć w pełnej rozdzielczości albo jakiś szczegół a tu #!$%@?, piękno pikselizacji. Po wejściu w tag te zdjęcia nie muszą się ladowac i wyświetlać w pełnej rozdzielczości przecież, tylko w przypadku gdyby ktoś chciał zobaczyć całe. Albo nie wiem, za każdym razem jakieś linki do chmur ze zdjęciem
Albo nie wiem, za każdym razem jakieś linki do chmur ze zdjęciem w pełnej rozdzielczości


@piteerowsky: Heh, ja to nie wiem kiedy znajduję czas, żeby normalnie wrzucić wpis, a co dopiero gdzieś na serwer. Może kiedyś sobie zrobię na swoim serwerze coś do automatyzacji takich rzeczy.