Wpis z mikrobloga

#vpn #komputery #it #informatyka #apple #macos #osx #ios
Hej mirki. Potrzebuję jakiś dobry, szybki, bezpieczny, polski vpn. Warunek jest taki, żeby działało bezproblemowo z iOS i macOS na natywnym systemowym kliencie. Nie miałem z vpn-ami dużo do czynienia - jedynie jakieś v-lany, więc nie wiem do końca jak to działa od strony technicznej. Chciałbym, żeby to działało tak, że raz konfiguruję i zapominam - nie wiem czy tak się da.
  • 24
@breja: nie mam zamiaru handlować przez internet organami ani fortepianami (ale mi żart wyszedł). Planuję przez najbliższy czas dużo podróżować i będę się często łączył z internetem w dziwnych miejscach (hotele, stacje benzynowe, kawiarnie, lotniska). Chciałbym bez spiny w tych miejscach logować się do banku, logować się do różnych serwerów przez porty inne niż 80. Dodatkowym atutem byłoby to, że nie chciałbym stracić taniego dostępu do polskiego Netflixa. Dlatego potrzebuję polskiego
Nie wiem, czy zaraz mnie nie posądzicie o kryptoreklamę, ale kupiłem sobie 3-dniowy dostęp testowy do vpnonline.pl i na razie wszystko śmiga - łączyć się można przez większość popularnych protokołów, w tym przez np. L2TP, który jest natywnie wspierany na macOS i iOS.
@nalej_mi_zupy no jak Cie stać to co to za problem ( ͡° ͜ʖ ͡°). W windowsie tez masz natywnie pptp i l2tp i ich windowsowy sstp. Mozesz tez zaplacic 4 zl co miesiac i masz vps gdzie sobie skonfigurujesz do woli a jeszcze Ci sie przyda do innych zadań. I mirek wyżej podesłał gotowego skrypta ktory robi wszystko za Ciebie. Także jak kto woli ( ͡° ͜
@piteeek: Z takim selfhostem to mam problem taki: jak w takim vpnonline padnie jeden serwer to jest tam na liście ze 30 i zmieniam sobie numerek i się łączę. A jak będę gdzieś w czarnej dupie z poblokowanymi portami i mi się coś #!$%@? na wlasnym VPS-ie to nie mogę nic zdziałać dopóki nie znajdę normalnego neta. Gdybym siedział na miejscu tutaj to pewnie bym się zdecydował na własne rozwiązanie, ale
Ok. Mam konto na vpnonline.pl od pół godziny i na razie nie polecam. Mimo, że w opisie usługi obiecują 3 jednoczesne połączenia na jednym loginie to nie mogę być na raz podłączony na macOS i iOS. Jak łączę się na drugim urządzeniu to na pierwszym internet przestaje działać.