Wpis z mikrobloga

@zakowskijan72: Masz rację, ten obrazek jest kolejnym który doprowadza do podziału. W rzeczywistości możliwość ,,rozróżnienia" jest niemożliwa. Granica jest płynna. Jednak w obrębie dowcipu, atakowana grupa, to przykład skrajny. Nie sądzę, żeby mogła uderzyć w osoby które wierzą w pewne wartości. Co więcej, wydawało mi się zawsze, że osoby o postawie patriotycznej, również potrafią śmiać się z ekstremistów podpisujących się wymienioną wyżej ,,metką", nieposiadających zaś podstawowej wiedzy o swoim kraju, historii,
@mitoman_mitolog: Widzisz, w zasadzie to powinienem się z Tobą zgodzić. Z tym, że teraz zestaw tę ilość tekstu którą napisałeś z prostym przekazem obrazka z nagłówkiem "odzież patriotyczna". Ja wiem, że po koszulki z husarią bardzo chętnie sięgają Sebki z kategorii JP100%. I Ty najwyraźniej też to wiesz. Ale u 80% pozostałych czytelników odbiór będzie taki jak opisałem w moim pierwszym komentarzu. Czyli nie Sebizm JP100% == rasizm, tylko patriotyzm ==
@zakowskijan72: W czasie spotkania z tym obrazkiem otrzymuję wiadomość ,,Odzież patriotyczną nosi wierzący (broń boże), niezaradny (nie umie sam wyprać w pralce), żyjący w klasycznym związku, (kobieta w sukience i mężczyzna) stroniący od osób innych kolorów skóry, (nie prać z kolorowymi) oraz osobami o poglądach lewicowych (na lewej stronie). Taki dyskurs ,,ekstremopatrioty" ma w moim przekonaniu wyśmiewać ten wspomniany już ,,podwórkowy patriotyzm", skrajny, niwelujący.

Rozumiem obawę o wchłonięcie pojęcia ,,patriotyzmu" i
@mitoman_mitolog: Mi się wydaje że to jest śmianie się lewactwa, z rzeczywistości podstawionej przez lewactwo. Bo łatwiej się śmiać z czegoś zmyślonego i bezsensownego niż z normalnej idei państwa narodowego.
Z przypadku śmiania się z lewaków wystarczy zacytować to co oni mówią i już jest śmiesznie.
@zakowskijan72: Ja już od dawna jestem sterowany przez śmieszne obrazki, mają dla mnie wpływ większy niż świadome poglądy, wychowanie, religia czy ideologie które zebrałem z życiem. Memy to broń masonów. Potwierdzam.