Wpis z mikrobloga

@zakowskijan72: To satyra. Wyśmiewa nieprawdziwy patriotyzm, patriotyzm pokazowy, patriotyzm SURGE POLONIA. Patriotyzm który nie wie czego chce, ale wie czego nie chce. Dla mnie to nijak nie atakuje ludzi dla których kraj jest ważny. Dla nich tylko ,,metka" jest ważna.
  • Odpowiedz
To satyra. Wyśmiewa nieprawdziwy patriotyzm, patriotyzm pokazowy, patriotyzm SURGE POLONIA.

@mitoman_mitolog: No przecież, zapomniałem, że w dzisiejszych czasach na patriotyzm też trzeba mieć papiery. Coś jak z podziałem na Polaków i Prawdziwych Polaków, tylko tym razem w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Masz rację, ten obrazek jest kolejnym który doprowadza do podziału. W rzeczywistości możliwość ,,rozróżnienia" jest niemożliwa. Granica jest płynna. Jednak w obrębie dowcipu, atakowana grupa, to przykład skrajny. Nie sądzę, żeby mogła uderzyć w osoby które wierzą w pewne wartości. Co więcej, wydawało mi się zawsze, że osoby o postawie patriotycznej, również potrafią śmiać się z ekstremistów podpisujących się wymienioną wyżej ,,metką", nieposiadających zaś podstawowej wiedzy o swoim kraju, historii,
  • Odpowiedz
@mitoman_mitolog: Widzisz, w zasadzie to powinienem się z Tobą zgodzić. Z tym, że teraz zestaw tę ilość tekstu którą napisałeś z prostym przekazem obrazka z nagłówkiem "odzież patriotyczna". Ja wiem, że po koszulki z husarią bardzo chętnie sięgają Sebki z kategorii JP100%. I Ty najwyraźniej też to wiesz. Ale u 80% pozostałych czytelników odbiór będzie taki jak opisałem w moim pierwszym komentarzu. Czyli nie Sebizm JP100% == rasizm, tylko patriotyzm ==
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: W czasie spotkania z tym obrazkiem otrzymuję wiadomość ,,Odzież patriotyczną nosi wierzący (broń boże), niezaradny (nie umie sam wyprać w pralce), żyjący w klasycznym związku, (kobieta w sukience i mężczyzna) stroniący od osób innych kolorów skóry, (nie prać z kolorowymi) oraz osobami o poglądach lewicowych (na lewej stronie). Taki dyskurs ,,ekstremopatrioty" ma w moim przekonaniu wyśmiewać ten wspomniany już ,,podwórkowy patriotyzm", skrajny, niwelujący.

Rozumiem obawę o wchłonięcie pojęcia ,,patriotyzmu" i
  • Odpowiedz
@mitoman_mitolog: Mi się wydaje że to jest śmianie się lewactwa, z rzeczywistości podstawionej przez lewactwo. Bo łatwiej się śmiać z czegoś zmyślonego i bezsensownego niż z normalnej idei państwa narodowego.
Z przypadku śmiania się z lewaków wystarczy zacytować to co oni mówią i już jest śmiesznie.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Ja już od dawna jestem sterowany przez śmieszne obrazki, mają dla mnie wpływ większy niż świadome poglądy, wychowanie, religia czy ideologie które zebrałem z życiem. Memy to broń masonów. Potwierdzam.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: Ja jestem skrajnym konserwatystą ale ten obrazek mnie śmieszy, jak ktoś ma poglądy z gliny to jego sprawa i chyba nawet lepiej, że obrazek jest je w stanie zmienić, odsiew ziarn od plew.
  • Odpowiedz