Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że zawsze byłem januszem manualnej skrzyni biegów (wolałem mieć kontrolę nad autem #pdk), ale od kiedy przejechałem się dobrym automatem to sam nie byłbym w stanie wybronić manuali. Toć to #!$%@? lata świetlne przepaści technologicznej. Ta skrzynia sama wie kiedy chce zmienić bieg, zredukować itd. ... Zesram się prędzej niż zmienię bieg szybciej niż automat. Różnica w spalaniu, przy szeregu zalet praktycznie pomijalna. Całe życie w takiej niewiedzy. Rada na dzisiaj, nie upieraj się głupio przy swoim, bez postawienia się po drugiej stronie.

#motoryzacja #samochody #przemyslenia
ArdianArdian - Powiem Wam, że zawsze byłem januszem manualnej skrzyni biegów (wolałem...

źródło: comment_YbJVRWQMojSvwl42vGLaHTIetzgbxJDq.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@ArdianArdian Przy duzych silnikach automat jest jak znalazl. Jezdzilem autem z automatem (Mistubishi Pajero) i skrzynia automatyczna byla rewelacyjna w tym sprzecie. Kolega mial stare Audi A4 z automatem i bardzo przyjemnie sie tym jezdzilo ale jak ktos nieumiejetnie poslugiwal sie pedalem gazu to skrzynia potrafila szarpac przy redukowaniu. Manualna skrzynia mi nie przeszkadza ale automat to automat. W wielu popularnych modelach skrzynie automatyczne zwykle sa kiepskiej jakosci np. skrzynie w passatach
  • Odpowiedz
@MandarynWspanialy dawnymi automatami nie dało się praktycznie jeździec - nie dostosowane obroty, brak przyspieszenia... Te nowe to całkowicie inna bajka. Sama przez lata wzbranialam się od kupna automatu pamiętając stare rodzinne Audi 80 z beznadziejnym automatem, ale miałam przyjemność przejechać się samochodem z automatem nowszej generacji i to jest całkowicie inna jazda :-)
  • Odpowiedz
A ja tam uważam że auto do miasta/dupowóz z automatem, ale takie którym chcesz sobie pojeździć bo po prostu lubisz to tylko manual.
Sam lubie sobie powachlować biegami, poredukować, przy automacie chyba bym usnął, taka jest moja opinia
  • Odpowiedz
@ArdianArdian: jeżdżę z DSG- prawda jest taka ze na szybkiej trasie lepiej sprawdza sie manual. W końcu sam wiesz co chcesz zaraz zrobić i nawet najlepszy automat w aucie do 200-300HP nie zastąpi Ci manualna.
  • Odpowiedz
@ArdianArdian a ja miałem okazję jeździć automatem nowym (BMW 525, 2016) i starym, przez dosyć długi okres i jakoś się tak nie jaram, fakt wygoda w zakorkowanym mieście, ale aż tak dużej różnicy nie widzę więc po co przepłacać.
  • Odpowiedz
@ArdianArdian: Jeżdżę hybrydą Toyoty z eCVT. Ło Panie - życiu nie wezmę nic innego niż automat i raczej na pewno japońca. Wygoda jazdy niesłychana. Oczywiście jak chcesz #!$%@?ć to Ci 136 czy tam osiem koni nie wystarczy, ale do normalnego jeżdżenia cud miód.
  • Odpowiedz
@ArdianArdian:
Po pół roku jeżdżenia takim jak na zdjęciu przypadkowo odkryłem, że w pozycji D można pchnąć dźwignię w prawo i wejść w tryb zmiany sekwencyjnej. O niebo lepsze od łopatek przy kierownicy.
  • Odpowiedz
@ArdianArdian: Bo jak ktoś jest debilem to nie potrafi znaleźć dobrego argumentu za manualem. Mi na przykład jazda samochodem ma dawać zabawę, dlatego wolę mieć jej więcej. Tak samo nie zakładam pływaczków jak wchodzę do basenu, pomimo tego, że jest łatwiej I wygodniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@kurdebalans o ile w zwykłych automatach hydraulicznych czy dsg jest sporo potencjalnych rzeczy, które mogą się zepsuć lub zużyć z czasem, o tyle akurat w skrzyni cvt nie za bądź o ma co się #!$%@?
  • Odpowiedz