Wpis z mikrobloga

W jakie bzdury wierzą Polacy? <--- kopnij

Dzisiaj trochę serio, trochę nie. Zebraliśmy dane z różnych sondaży badających opinie Polaków na temat różnych pseudonauk, teorii spiskowych. Niestety - tego typu badania są robione stosunkowo rzadko, więc dane należy traktować nieco z przymrużeniem oka (zebrane sondaże są robione między 2006 a 2017). Tym niemniej wnioski trochę przerażają. Ponad 60% boi się GMO, prawie połowa wierzy w to, że człowiek nie powstał w drodze ewolucji a został stworzony w swojej obecnej formie. Prawie 1/3 obywateli wierzy w działanie homeopatii a jeden na czterech Polaków kwestionuje globalne ocieplenie. Jeden na pięciu rodaków uważa, że szczepienia powodują poważne powikłania, w tym autyzm.

#polska #nauka #neuropa #otchlan #gruparatowaniapoziomu #liganauki #mikroreklama
Pobierz BarekMelka - W jakie bzdury wierzą Polacy? <--- kopnij

Dzisiaj trochę serio, troch...
źródło: comment_CWrYgQpRjMG23az21eFfWYyObEeo9E91.jpg
  • 43
jeżeli uznać CO2 za czynnik sprawczy zmian temperatury na ziemi, to mamy do czynienia z globalnym oziębieniem o niewyobrażalnych rozmiarach. O 400 ppm pisałem powyżej.


Po co w ogóle wklejałeś ten pierwszy wykres skoro poziom CO2 jest twoim zdaniem bez znaczenia. Ale skoro już poruszamy się w tych tematach to wiedz, że istotny nie jest kierunek zmian, tylko ich tempo. Organizmy są w stanie przyzwyczaić się do ocieplenia ale nie w tempie
@DonPablito: skoro tak, to podaj bezwzględną masę dodatkowego węgla(z CO2), który znalazł się w atmosferze i podaj ilość wydobytego węgla. Okres sobie dobierz dowolnie - 20 lat, 50 lat... Patrząc przez pryzmat historii ziemi, to pomimo pewnych fluktuacji, mamy najniższe stężenie CO2. Dwa, udowodnij, że zapylenie powietrza przez ruch samochodowy nie zwiększa absorpcji promieniowania słonecznego i nie jest powodem wzrostu temperatury oceanów uwalniających CO2.

Czemu mam udowadniać coś co zostało już
@voor: mimo, że się w dużej mierze z Tobą zgadzam to i tak zaplusuję wszystkie wypowiedzi @neoarcheo. Z jednego powodu. Jak widzę kogoś kto zaczyna wypowiedź od "Nie." to od razu wiem, że mam do czynienia z internetowym wojownikiem który będzie się wykłócał dla samej kłótni, nie dla faktów. Nie zaczynaj w ten sposób wypowiedzi, bardzo Cie proszę.
Globalne ocieplenia i oziębienia są naturą naszej planety, do prehistorycznych maksimów stężeń CO2 jeszcze wiele nam brakuje


@neoarcheo: Wiesz co jeszcze jest naturą naszej planety? Masowe wymieranie gatuków. Jeśli warunki się zmienią, to karaluchy pewnie sobie poradzą - człowiek niekoniecznie, a w każdym razie globalna zmiana temperatury doprowadzi do cierpień milionów, a może nawet miliardów ludzi.