Wpis z mikrobloga

Witam, są tu może jakieś Mirki kierowcy ze Szczecina? Jestem na kursie i nie rozumiem jednej rzeczy, może ktoś mi to wytłumaczy. A więc zazwyczaj gdy widzę takie oznakowanie, ostrzeżenie że będzie próg i pod nim ograniczenie prędkości, to po progu można już przyspieszyć normalnie. Więc dlaczego na ulicy Ogińskiego to ograniczenie obowiązuje do najbliższego skrzyżowania i nie wolno przyspieszać za progiem? Może jeszcze czegoś w przepisach nie doczytałem więc przepraszam, no ale teraz to tego po prostu nie rozumiem :|
#szczecin #prawojazdy
Pobierz leniwiecwkominiarce - Witam, są tu może jakieś Mirki kierowcy ze Szczecina? Jestem na...
źródło: comment_OgWQS3ccXHXzBvKaixFbS1Gxd0gs6QyS.jpg
  • 26
@leniwiecwkominiarce: no to ja zasieje w Tobie mała nutkę niepewności. Taka kombinacja znakow to jest informacja z jaką prędkością można bezpiecznie pokonać próg:

Kluczowym jest określenie co nam zakazuje(w kombinacji A-11a i B-33), później możemy zastanawiać co go odwołuje.

Dziennik ustaw 220
Dopuszczalna prędkość, przy której samochód osobowy średniej wielkości może przejechać przez próg bez wyraźnej niedogodności ruchu, oraz bez zagrożenia niebezpieczeństwa, określana jest mianem granicznej prędkości przejazdu v wyrażanej w