Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nietypowy wpis ale:
Mirki, jak się golić? (na ryju)
Niby 22 lvl here a ciągle jak się golę to mam na ryju jakieś podrażnienia, zaczerwienienia, i najgorsze - pojawiają się syfy po goleniu, takie małe charakterystyczne krostki.
Zawsze myję ciepłą wodą moją twarz aby rozszerzyć pory, potem nakładam żel do golenia (gilette sensitive dla skory wrażliwej), następnie golę się za pomocą jednorazówki z 3 ostrzami (najczęściej gilette/wilkinson), nie golę się pod włos, potem zimną wodą zmywam pianę żeby zamknąć pory i wycieram się w czysty ręcznik.
Nie wiem co robię źle i nie tak, że zawsze są jakieś syfy itd.
W sumie trochę żałuję że mam zarost jak u gimnazjalisty, bo chętnie zapuściłbym brodę :(
#modameska #kosmetyki #golenie #golibroda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nietypowy wpis ale:
Mirki, jak się...

źródło: comment_tGYdq31CpRrZNXp6dhI23qzWtSQp8eVo.jpg

Pobierz
  • 35
Kup sobie maszynkę na żyletki za 10 cebulionów , pędzel za 20, po kąpieli na ciepło rozrób pianę, wmasuj w twarz i gol powoli z włosem.
Niecały miesiąc temu przeszedłem na to i efekt przy tym samym czasie na golenie znacznie lepszy. Tylko wyżałuj te 30 - 40zł w Rossmannie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak sięgam pamięcią, zawsze po goleniu się jednorazówkami miałem zaczerwienienia. Zmieniłem na Gillette Mach3, teraz korzystam z Fusion i od paru lat nie pamiętam, żebym miał jakiekolwiek zaczerwienienia. No i zainwestuj w jakiś balsam po goleniu, na początek polecam Nivea Sensitive.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja też się męczyłem jednorazówkami, teraz gole się maszynką na żyletki i do tego mydło do golenia i jest o wiele lepiej.
Ważne żeby na początku kupić dobre żyletki, takie które nie są jakoś mega ostre.
Po goleniu balsam.
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Użyj mydła do wyrabiania piany samodzielnie, a nie gotowca. Skórę trzeba porządnie zmiękczyć, a gotowiec w żelu tego nie robi. Oszczędzisz też dzięki temu kasę.
2. Pierwsze golenie z włosem.
3. Drugie golenie pod włos.
4. Zmieniaj maszynki co kilkanaście użyć.
5. Kup wodę po goleniu. Bardzo dobra jest Pinaud Clubman, ale może być i Old Spice.
6. Rozważ zapuszczenie dłuższego zarostu, jeśli problem się utrzymuje.