Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nietypowy wpis ale:
Mirki, jak się golić? (na ryju)
Niby 22 lvl here a ciągle jak się golę to mam na ryju jakieś podrażnienia, zaczerwienienia, i najgorsze - pojawiają się syfy po goleniu, takie małe charakterystyczne krostki.
Zawsze myję ciepłą wodą moją twarz aby rozszerzyć pory, potem nakładam żel do golenia (gilette sensitive dla skory wrażliwej), następnie golę się za pomocą jednorazówki z 3 ostrzami (najczęściej gilette/wilkinson), nie golę się pod włos, potem zimną wodą zmywam pianę żeby zamknąć pory i wycieram się w czysty ręcznik.
Nie wiem co robię źle i nie tak, że zawsze są jakieś syfy itd.
W sumie trochę żałuję że mam zarost jak u gimnazjalisty, bo chętnie zapuściłbym brodę :(
#modameska #kosmetyki #golenie #golibroda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nietypowy wpis ale:
Mirki, jak się...

źródło: comment_tGYdq31CpRrZNXp6dhI23qzWtSQp8eVo.jpg

Pobierz
  • 35
@AnonimoweMirkoWyznania: Kupuj dobre jakościowo maszynki, które mają więcej niż trzy ostrza i wypatruj promocji na te lepsze. Przy maszynkach widać ogromną różnicę w jakości. Po goleniu trzeba maszynkę osuszyć i najlepiej spryskać alkoholem izopropylowym. Dzięki temu ostrza tak szybko się nie stępią, a alkohol je odkazi. Przechowuj maszynkę w suchym miejscu. Ja w ten sposób wyeliminowałam sobie podrażnienia na nogach. Polecam.

Ah! I nawilżaj twarz! To poprawi stan skóry. Będzie mniej
@suszin: Wierutna bzdura. W każdym poradniku, szczególnie golenia brzytwą, jest mowa o goleniu z włosem, i pod włos. Włosy mogą wrastać niezależnie od kierunku golenia.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie czytałem komentarzy, ale ewentualne podrażnienia i zacięcia potraktuj lekko zwilżonym AŁUNEM, który jest dostępny w drogeriach / aptekach. Też miałem ten problem, myślałem, że za tępa maszynka, że zły kąt, masakra. Ałun pomógł. I nikt nie zapłacił mi za reklamę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Odkąd kupiłem sobie maszynkę do podcinania to nie gole się standardowymi żyletkami. Ale miałem podobnie do Ciebie i ja goliłem się po gorącej kąpieli w czasie której myłem twarz białym mydłem. Kończyłem kąpiel i się goliłem, potem już sam łeb pod gorącą wodę i na koniec balsam po goleniu - chyba bond'a albo nive'a - taki ciemno szary.