Wpis z mikrobloga

Dzięki krakowiacy za rysę na aucie bo mam blachy z Warszawy! Mieszkam tu od 4 lat ale oczywiście idioci musza pokazać ze miejsca parkingowe tylko dla tych urodzonych w krk. Samochód obok na rejestracjach z Rzeszowa również cały bok porysowany... warto robić gownoburze i sprawdzać na kamerach na bloku?? #motoryzacja #pokazauto #krakow
Pobierz Matijas3535 - Dzięki krakowiacy za rysę na aucie bo mam blachy z Warszawy! Mieszkam t...
źródło: comment_m54dgpkRF4rW5EckpqKddr1ebTisnbSB.jpg
  • 96
Dopuszczasz do siebie fakt, że ktoś może wynajmować mieszkanie i nie meldować się u najemcy?


@valdo: Wiem, że ludzie tak robią. Masa ludzi. Ja tylko stwierdzam, że jest to niezgodne z prawem.

Spróbuj też bez meldunku przerejestrować samochód na miejsce zamieszkania, powodzenia w wydziale komunikacji

@valdo: Sam tak nie robiłem, ale znam osobiście osobę, która bez problemu zarejestrowała pojazd w Krakowie, mimo braku meldunku. Żaden problem.
Wystarcza wyjaśnienia czy dalej będziesz nalegał żebym rejestrował każde auto którym tylko wjadę na teren Krakowa?


@Matijas3535: Umiesz czytać ze zrozumieniem? Rejestrujesz samochód w Krakowie, jeśli mieszkasz w Krakowie. A nie, jak wjedziesz do miasta...
Nie ma takiego obowiązku.


@Daronk: A o jakim obowiązku mówimy? Bo ja o kilku wspominałem. Jeśli chodzi o obowiązku przerejestrowania saochodu, to cytowałem już przepisy.
O zameldowaniu.


@Daronk:
Ustawa o ewidencji ludności:
Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy określony w ustawie.
2. Obowiązek meldunkowy polega na:
1) zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego;
@Matijas3535: Ja to sobie zawsze przeliczam tak: Na załatwienie sprawy stracę 3h ale odzyskam swoje 50zł, więc z zarobkami 10 zł/h jestem 2h do przodu :D
Lakierowanie auta trochę wyniesie, więc jeśli w te kilka godzin zarobisz sobie tyle że będzie cie stać oddać auto do warsztatu to się nie użeraj, i olej sprawe :D
kolego ale przecież ci wytłumaczyłem ze auta mam średnie co tydzień inne, Wiec wytłumacz mi jaki to ma sens


@Matijas3535:
Na przerejestrowanie masz (wg litery prawa) 30 dni. Zdążysz nie przerejestrować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to tutaj cię mam, nie mam obowiązku przerejestrowywania samochodu z racji ze prowadzę działalność gospodarcza. Mogę sobie jeździć na czyiś blachach ile tylko zechce.


@Matijas3535: No coś takiego. ;-)
Aż sobie to sprawdzę.
@sorhu:

Art. 73. 1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania

(siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną,

jeżeli jest wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2–5.


To nie jest żaden argument. Mógł samochód kupić 5 lat temu i wg tego przepisu wszystko jest OK.
To tylko ułatwienie dla osób, które np. mieszkają w Sopocie, a mają meldunek stały np. w
Tak więc cumplu nie podałeś ani jednego artykułu, który mówi o tym, że jak się przeprowadzam z miasta do miasta, to muszę przerejestrować auto.


@valdo: Aha, Twójargument to "nie podoba mnie się przepis"? Słaby. Przepis jest i tyle.
Mieszkam w Krakowie juz kilka lat, mam tu mieszkanie, pracuje, place podatki, jestem zameldowany. Mam auto na blachach rzeszowskich - w czym to komukolwiek przeszkadza? Dlaczego mialoby zostac przerejestrowane na KR?


@bob9876: Mnie to, w sumie, nie przeszkadza. Ja tylko piszę, jakie jest prawo.
Racja, zwracam honor - miało być już w 2016 zniesione...


@Daronk: Już kilka razy datę zniesienia obowiązku meldunkowego przesuwali. Co ciekawe, przepisy znoszące wciąż są "aktywne". Jedynie datę ich wejścia w życie przesuwają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)