Wpis z mikrobloga

Dzięki krakowiacy za rysę na aucie bo mam blachy z Warszawy! Mieszkam tu od 4 lat ale oczywiście idioci musza pokazać ze miejsca parkingowe tylko dla tych urodzonych w krk. Samochód obok na rejestracjach z Rzeszowa również cały bok porysowany... warto robić gownoburze i sprawdzać na kamerach na bloku?? #motoryzacja #pokazauto #krakow
Pobierz Matijas3535 - Dzięki krakowiacy za rysę na aucie bo mam blachy z Warszawy! Mieszkam t...
źródło: comment_m54dgpkRF4rW5EckpqKddr1ebTisnbSB.jpg
  • 96
powinienem go już przerejestrowywać na siebie 3 razy, przy każdej przeprowadzce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xetrov: Powinieneś. Nie ja to wymyśliłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakbym ja miał decydować, to by adres zamieszkania nic nie zmieniał i by nie było wyróżników przypisanych do powiatów.
@sorhu: Pewnie tak. Ja od 6 lat mieszkam w Krakowie i nigdzie się nie meldowałem - to martwy przepis. Tylko raz byłem w urzędzie załatwiać tutaj sobie możliwość głosowania i problemów na szczęście nie robią z tym, chociaż 90% przypadków to pewnie takie jak ja.
@Daronk
Nawet jest specjalny formularz dla tych, co chcą być w spisie wyborców, a nie chcą się meldować. :-)

Ja się zgadzam, że meldunek to martwy przepis. No ale przepis.
@sorhu: meldunek juz miał być dawno temu zlikwidowany ale prlowskie tradycje są u nas silne a przy obecnym trendzie do powrotu do niego wątpię aby z niego zrezygnowano, raczej szybciej wróci godzina policyjna i trzymanie paszportu na komendzie.

Tak czy inaczej to martwy i szkodliwy przepis, nie ma co się nim przejmować jeśli jest się człowiekiem a nie jakimś urzędnikiem.
@xetrov: +. Meldunek musi być, żeby aparat opresji mógł Cię łatwiej namierzyć (lub miał takie odczucie) i była praca dla urzędników. Inne powody są tak archaiczne, że aż śmieszne. Ja miałem to gdzieś (2 mieszkania) przez wiele lat bez konsekwencji, dopóki nie zachciało mi się syna do publicznego żłobka zapisać ;) Żeby jeszcze jeden telefon typu "- no hejka, mieszkam w Koziej Dupie. -proszę podać 8 cyfrę telekodu, proszę podać imię
Spróbuj też bez meldunku przerejestrować samochód na miejsce zamieszkania, powodzenia w wydziale komunikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@valdo: w Warszawie żaden problem. W stolicy płacę też podatki i głosuję. Meldunek nie jest mi do niczego potrzebny. I tak od 14 lat.
@sorhu: podałeś coś innego. Art. 73. ust. 1 mówi tylko kto jest organem właściwym do rejestracji. Nie definiuje żadnego obowiązku właściciela samochodu. Art. 78. ust. 2, pkt. 2 dotyczy zawiadamiania a nie rejestracji.
@zarowka12
W rozporządzeniu odpowiednim masz napisane co się dzieje, jak zawiadomisz. Sprawdź sobie.

Ten 73.1 to rzeczywiście mogłem nie dawać, bo nic nam tu nie zmienia. Tak tylko wrzuciłem, żeby było wiadomo, jaki urząd rejestruje.