Wpis z mikrobloga

1. Za ile można kupić jeżdżącą i w miarę ładną Mazdę MX5, oczywiście najtaniej, bo nie wiem ile uzbierać na taką zabawkę (http://allegro.pl/mazda-mx-5-2001-rok-1-8-146-ps-bezwypadkowa-w-wa-i6790614600.html#thumb/5 TEN MODEL, PRZYPADKOWA AUKCJA) Na ten moment mam z 10K oszczędności, rodzice mogliby dołożyć z 2-3k na naprawy i ubezpieczenie, pranie tapicerki i preparaty do czyszczenia - da się już coś ugrać?
2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
3. Nie, nie dołożę 50K i nie kupię czegoś innego, chcę sobie kupić pedalską miatę, dokłądnie ten model i zostanę pierwszą kobietą-pedałem
4. Czy jakiś posiadacz mógłby się wypowiedzieć jak się tym jeździ, czy droga w utrzymaniu itp?
5. Czy ceny są zależne od koloru, bo z tego co widzę niektóre konkretne kolory są droższe niż inne? Mam upatrzoną czarną albo zieloną (widziałam jeszcze czarno-wiśniową ale to chyba unikat)

#miata #mazda #motoryzacja #samochody
  • 17
@BajerOp: To ile trzeba wydać? 15? 20? Nie chodzi mi oczywiście o najnowszy model, tylko taką około 2000 roku. Mam wrażenie, że najlepiej kupować od kogoś z jakiegoś klubu czy forum, bo wtedy będą na pewno zadbane.
@I4mL0 2. Zawieszenie, zawiasy drzwi (dość słabe), szczelny dach (obowiązkowa wyprawa do myjni przed zakupem), rdza.

Ja na Twoim miejscu szukałbym jakiejś w miarę ładnej i nie zardzewiałej, ewentualnie uszkodzoną mechanicznie, by kupić taniej. Skoro rodzice mogą dołożyć 2-3k na naprawy, to nie głupi pomysł. To dość proste auto, naprawy nie powinny być drogie.
@I4mL0: tak, koło 17 18k już powinno być dobrze, ale musisz też trafić dobry egzemplarz, jak się za bardzo nie znasz to zawsze jedz przejrzeć samochód do mechanika
@BajerOp: Ano właśnie pytam bo mam już normalny samochód ale nie jestem z niego zadowolona więc oddam go mamie. Kiedyś jeździłam sobie MX5, było o wiele bardziej komfortowo nawet zimą, tym bardziej że zamierzam jeździć tylko po mieście (5 minut do pracy, mieszkam w centrum).
Problemem mogłoby być najwyżej to ile pali i to że mieszkam w mieście o najgorszych ulicach, martwię się o zawieszenie ale i tak z samochodu dużo