Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki,

Miał może ktoś doświadczenia z reklamowanej obuwia w CCC? Znowu odkleila mi się podeszwa na zgięciu, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. Zawsze machnął em ręką bo trampki i buty za 80 zika ale czas to zmienić. Są skorzy do uznawania reklamacji czy to będzie bitwa?

Dodam, że płaciłem kartą (brak paragonu) plus nie mam pudełka (musi być pudło od tego?)

Serdecznie pozdrawiam i zycze miłej soboty.

#sobota #ccc #buty #moda #zakupy #prawo #reklamacja #trampki #
  • 7
@jmuhha: No ja niestety mam doświadczenie... Była batalia i to ostra, w sumie to chciałam olać sprawę, bo ręce opadały, ale "dla zasady" nie odpuściłam. Oni chyba na tym bazują, że każdy machnie na to ręką, bo za taką kasę nie opłaca się nerwów szargać. Co do pudełka, to nie pamiętam, no ale bez paragonu raczej nici z tego (choć zapytać można - w sumie skoro kartą, to dowód wpłaty masz).
@jmuhha: Jak nie masz paragonu to będzie ciężko, bo potrzebny jest numer paragonu. Znajoma tam kiedyś pracowała, to zapytam czy coś da się z tym zrobić. Pudełka mieć nie musisz. Rozklejoną podeszwę może łaskawie skleją. Ale tak, że się zaraz rozklei(ji?).
@Wydmuszka: właśnie wydaje mi się że potwierdzenie bankowe (wyciąg) jest dowodem bo brat to załatwiał już kilka razy, także polecam płatność kartą, tylko czy uda się to wszystko wyegzekwować...
Gdzieś w internecie: ,,Zgodnie z prawem podstawą złożenia reklamacji jest wada zakupionego towaru lub usługi. Paragon jest jednym z wielu możliwych dowodów zakupu, jaki konsument może przedstawić sprzedawcy zgłaszając reklamację. Gdy paragon zniszczył się, wyblakł albo zaginął, dowodem może być np. potwierdzenie płatności, wyciąg z rachunku bankowego, e-mail czy zeznanie świadków,,.

Chociaż może wypowiedział by sie jakiś #prawnik