Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje, że USA w końcu wezmą się do roboty i zmiotą tego koreańskiego kmiota. Wkurza mnie hipokryzja Chin i Rosji, które udają, że problemu nie ma. Jest i to duży, z każdym kolejnym dniem coraz większy.
#koreapolnocna
  • 17
  • Odpowiedz
@ssoe: ale tu nie chodzi tylko o zbrojenia, gość nadaje się do odstrzału za samo to, że przez jego fanaberie miliony osób głodują lub już umarły z głodu, za łamanie praw człowieka.
Jak sąsiad za ściąną będzie lał żonę i dzieciaki też nie zareagujesz, bo nie zagraża innym i nie jest agresywny wobec ciebie?
  • Odpowiedz
@kuba560x: dzieki za wyjasnienie, czyli wszystkiemu winny ONZ ( ͡º ͜ʖ͡º)
Polecam zapoznac sie z historia, https://pl.wikipedia.org/wiki/Kl%C4%99ska_g%C5%82odu_w_Korei_P%C3%B3%C5%82nocnej_1995%E2%80%931999 ("Głód zmusił także władzę do zwrócenia się do ONZ z prośbą o pomoc żywnościową[4]. Żywność wysyłana w ramach pomocy humanitarnej trafiła głównie do lojalnych członków rządu północnokoreańskiego")
Za glod nie odpowiada tylko Kim, to lata zaniedban. Problemem ciagle jest jednak ladowanie kasy w zbrojenia, gdy ludzie zdychaja z glodu.
  • Odpowiedz
@Ceglarek masz pewność że te klika zdań jest wyczerpaniem tematu w tej kwestii? Bo ja uważam że klika zdań na krzyż z wiki nie jest wiarygodnym źródłem, zwłaszcza do podpierania nim swoich tez. Ograniczenie importu żywności do północy nie zachamuje projektu zbrojeniowego krld, co najwyżej ułatwi komunistom zyskanie lojalności swoich obywateli
  • Odpowiedz
@kuba560x: bez urazy, ale argument "ja uważam" też "nie jest wiarygodnym źródłem, zwłaszcza do podpierania nim swoich tez". Mamy inne zdanie, nie ma sensu na siłę się przekonywać, jak będzie czas pokaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ceglarek ja nie uważam, ja stwierdzam fakty. Zakaz Import żywności do krajów dyktatorskich doprowadza do śmierci glodowej obywateli tego kraju, nie do uzyskania korzyści politycznej. Zresztą nie tylko kraje dyktatorskie nie uginają się pod tego typu zakazom. Zresztą zakaz importu żywności do jakiegokolwiek kraju jest rzeczą haniebną, ponieważ uderza to w zwykłych obywateli nie związanych z polityką swojego kraju. Kieruję się logiką, nie tym co wyczytam w pierwszym nagłówkach
  • Odpowiedz
@Ceglarek: Wolę ufać logice niż człowiekowi który nie wie nic o korei, a stara się przekonać ludzi o swojej wiedzy podpierając się wiedzą z wikipedi. Gratuluję ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz