Wpis z mikrobloga

Pytanie o piasty i opony:
Kenda Kwest
Rubena Flash
Rubena Sepia
Którą z nich brać głównie na drogi asfaltowe i czasem kostkę? Głównym warunkiem jest wytrzymałość na wagę, o ile 2 i 3 mają 120kg to nie wiem ile ma Kenda, a będzie dość duże obciążenie przez bagaże.

1
2
Czym się różnią w/w piasty? Oprócz ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower i tagnę #szosa bo bardziej "fachowy" tag i pewnie więcej osób się zna na sprzęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie jeszcze jedno xD
Sigma BC 8.12 czy Sigma Baseline 1200 ?
  • 10
@MG66: Odpuść sobie Kendę, to są najtańsze, bardzo bardzo budżetowe opony. Miałem do czynienia z Mitasami (dawna Rubena) i są bardzo przyzwoite - sztywne z porządną wkładką antyprzebiciowią. Trochę ciężkie ale cudów nie ma ;)

Te piasty na 90% nie różnią się niczym, ta z "32" w nazwie to pewnie ciut nowsza wersja.

1200 pokazuje temperaturę, może być jakaś minimalna różnica w wielkości ekranu ale nie pamiętam który większy - w
Apropo liczników mogę jeszcze dodać że "baseline" to teoretycznie seria budżetowa Sigmy i faktycznie te z "głównego nurtu" (oznaczone właśnie 8.12, 5.12, 5.16 itp) są w moim odczuciu troszkę lepiej wykonane ale może to tylko autosugestia - w praktyce z żadnymi nie ma problemów.

Rozważ jeszcze 7.16 - nowa wersja 8.12, ma ciut większy wyświetlacz o lepszym kształcie (podłużny a nie kwadratowy) - ale to wszystko bardziej kwestia gustu, wszystkie na pewno
@chmiel01: Właśnie zauważyłem że 1200 nie ma auto start/stop przez co w sumie odpada bo jestem trochę zapominalski ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chodzi o wygląd to bardziej podchodzi mi mniejsza wersja tj. 8.12 i w tą będę celował.

A jak myślisz którą z tych dwóch mitasów brać? Ta bardziej bieżnikowana będzie się dużo gorzej toczyć? Wydaje mi się że te klocki wystają na tyle że na
Pobierz
źródło: comment_U3Va21p78Subqzn0ZsNC83gU13pklIw7.jpg
Tą kende odpuść. Miałem ten badziew fabrycznie w mojej meridzie. Wytrzymała 4 tyś km.
2 Kapcie jak była jeszcze w dobrym stanie i około 5 kapci pod koniec jej żywota.
Ważę 100 kg.
Od tamtej pory użytkuję continentale z solidna wkładką antyprzebiciową i w koncu jestem happy - zero kapci, przebiegi dwa razy większe.
Wszystkie liczniki (a na pewno te porządnych firm ;) ) mają automatyczny start i myślę że ten 1200 też tylko nie wrzucają tego we wszystkich opisach bo to zbyt oczywiste :)

Sepia ma bardziej uniwersalny bieżnik, przy dobrym ciśnieniu (pow. 3 bar) i niedużym obciążeniu te boczne klocki nie powinny w ogóle dotykać podłoża bo opona będzie jechać właśnie tym gładkim środkiem, a boki będą "włączać się" jak wjedziesz w miękkie podłoże.
@dlpl: @chmiel01: Ja liczę że waga moja+roweru+bagażu mogłaby wynieść nawet 130 kg więc trochę kiepsko, bo te rubeny mają max. 120. Myślicie że to taka orientacyjna liczba czy trzeba tego sztywno pilnować?
Nie wiem czy znajdziesz jakiekolwiek opony z takim katalogowym dopuszczalnym obciążeniem, nawet topowe Schwalbe Marathon Plus mają zwykle do 120 ;) jeśli mocno się o to martwisz pójdź we większą szerokość - opory toczenia większe ale ciężar lepiej się rozkłada