Wpis z mikrobloga

@ziele1985: Ja też bym się bał, na chłopski rozum. Ale w takich przypadkach jak zdrowie to "chłopski rozum" się mało przydaje... Lepiej chyba lekarzy posłuchać, zwłaszcza jak się ma jakichś zaufanych. Jak to zalecają to nie wiem niby czym ja miałbym argumentować swoje przeciwne zdanie.

Właśnie z takiego myślenia "na chłopski rozum" cały ruch antyszczepionkowy się wziął. Ludzie nie mają elementarnej wiedzy a mimo to, na tak marnej podstawie merytorycznej
  • Odpowiedz
Z jakiego powodu lekarz odradzał Wam szczepienie na rotawirusy?


@Nicki_Pedersen: Może nie tyle odradzał ale nie polecał jakoś szczególnie i stwierdził, że tu trudno jednoznacznie ocenić czy warto. Argumenty były dwa - szczepionka uodparnia tylko na część szczepów i pomimo tego jest dość droga.
  • Odpowiedz
@enzojabol: eh daj spokój część mojej rodziny jest antyszczepionkowa. Nie da rady z nimi normalnie rozmawiać na ten temat, jeśli mówisz że badania naukowców antyszczepionkowych były robione niezgodnie z duchem nauki etc. to mówią że to nieprawda xD

Tak samo podważają wszelaką wiedzę biologiczną, np. uodparnianie organizmu, sądzą że nawet bez szczepionek by nie było chorób, a wszelakie średniowieczne zarazy to mit.

Raz byłem nawet na proteście bo przyjechali i
  • Odpowiedz
@enzojabol: pomijając wszystko OP próbując udowadniać coś na przykładzie jednego dziecka prezentuje takie samo upośledzenie umysłowe jak antyszczepionkowcy.
  • Odpowiedz
Sam niedługo będę szczepił. Z tego co wiem wycofują szczepionek 5w1 a 6w1 odradzała nam położna. Tak więc będziemy szczepić standardowymi szczepionkami co sami kiedyś byliśmy szczepienie i nikt tu nie mówi by jednego dnia kłuć dziecko cztery, piec czy sześć razy. Kwestia dogadania z pediatra w poradni.
  • Odpowiedz
@scorpioides: Ale masz jakieś źródło potwierdzające, że mają te szczepionki wycofywać czy w autobusie słyszałeś? A co do poleceń położnej... Od polecania w tego typu sprawach to IMO są lekarze. Będąc w szpitalu po porodzie (a byłem przy żonie i synku przez trzy dni po 24h, wzięliśmy pojedynczą salę jak poniżej w której mogłem spać bez problemu) przekonałem się, że położne to kretynki... Każda mówi co innego. Jedna o godzinie
enzojabol - @scorpioides: Ale masz jakieś źródło potwierdzające, że mają te szczepion...

źródło: comment_Vu0T0GUN3F4JVpIkkVJc03gcNMAGV4mz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz