Wpis z mikrobloga

O co chodzi z HRmax? Od niedawna biegam z pulsometrem, ustawiłem hrmax na 185 (220-wiek). Po wczorajszym biegu widze ze maxymalne HR miałem 198. Fakt ze dalem sobie w kosc ale nie był to jeszcze wysiłek "do porzygu" (jednostajny bieg 5km w granicach 5min/km). Czy takie wysokie HR to dobrze czy zle bo się pogubiłem?
#bieganie
  • 7
Po trzecie zależy co chcesz osiągnąć..


@brmstufldigart: w pierwszej kolejności nie chciał bym zejść na zawał.
Generalnie widzę że moje tętno dziwnie działa. Jak zaczynam bieg to momentalnie wskakuje na 150bpm i mogę to co najwyżej zwiększyć, jak chcę obniżyć to muszę zwolnić do praktycznie marszu. Średnie tętno spoczynkowe to 64.

Moje pytanie jest takie, czy tętno obserwowane podczas wysiłku znacząco przekraczające 220-wiek to powód do radości czy do zmartwień?
@e3b0c a wrzuć wykres z treningu, może chwilowo tylko skończyło,to wtedy pewnie błąd pomiaru. Jaki masz pulsometr? Poza tym 220-wiek to tylko orientacyjnie,mi też wychodzi Max z tego wzoru 190 ,a na kilku zawodach miałem 195. A co do tego że zaraz po rozpoczęciu treningu masz 150hr, to od jak dawna biegasz? Na początku nawet przy małych prędkościach szybko rośnie hr, z czasem organizm się adaptuje do wysilku i jest lepiej
Jaki masz pulsometr?


@dawidm86: używam urządzenia garmin vivoactive hr. Na wykresie widzę, że 185 (220-wiek) osiągnąłem po 2,5 km i dalej już tylko rosło, najwięcej ostatnie 200m gdzie wdepnąłem gaz do dechy (197).
@PurpleHaze: zacząłem biegać 6 miesięcy temu przy 30kg nadwagi (do tej pory zrzuciłem 20kg).
Czy mogę przyjąć że wartość Hrmax 197 jest bliższa rzeczywistości niż 185?