Wpis z mikrobloga

Elo.

Cośtam z kolegami piszemy "grę" #gamedev #gry, ale nie taką grę mainstreamową, tylko taką wiecie, hipsteriada, bo "dla hakerów" :^). Wszyscy jesteśmy mirkami, ale wolelibyśmy na tym etapie jednak się nie afiszować xD.

Gra się nazywa HackerClicker (https://hackerclicker.io #hackerclicker - domena .io musi być ( ͡ ͜ʖ ͡)). Kilka dni temu mieliśmy premierę alfy na świat.
Żeby nie przedłużać: w grze chodzi o (programowanie | psucie innym | psucie ogólnie | spryt | kunszt hakera!), ale głównie o to, żeby być jak najwyżej w tabelce wyników (czyli mieć jak najwięcej Hacker Coinów). Przykładem jest np. to, że jeden z graczy podpiął javascript ("kopiący" Hacker Coiny) pod stronę - zamieniając tym samym oglądajacych w boty .
Oczywiście to jest narazie nic w porównaniu z naszą listą TODO, ale tutaj zaczynają się schody.

Wszyscy robimy całkowicie for fun, kompletnie po godzinach, wtedy, kiedy nam się chce.
Front to #react #javascript a na backu siedzi #ruby #rubyonrails, a w momencie kiedy przestanie wyrabiać - pewnie (erlang/go).


Przydałaby się dusza (albo kilka!) do wspólnej zabawy; pomysłów jest dużo, ciężko je odfiltrować czasami, jak i fajniej jest jeśli więcej osób podzieli się uwagami czy wprowadzi kilka swoich słów do projektu, generalnie przydałoby się sensowne #zarzadzanie. Jeśli chodzi stricte o #programowanie no to największy nacisk na front teraz kładziemy, bo tam się tasków mnoży. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Stąd zgłaszam się tu - jeśli ktoś ma za dużo wolnego czasu, pomysł tego typu gierki mu się podoba, i chciałby cośtam z nami porobić, to niech się odezwie na priw, w komencie albo na maila - wykop@hackerclicker.io :-)

Każda osoba w projekcie:
- dostaje konto mailowe @hackerclicker.io.
- dostaje konto na naszym gitlabie,
- dostaje konto na naszym Sentry,
- dostaje dostęp do kanbana,
- jeśli trzeba to jakieś materiały do nauki się ogarnie, mamy instancję nextclouda z jakimiśtam rzeczami,
Naturalnie nie jest to nic specjalnego, ale jeśli ktoś jest początkujący / ma niedobór maili w .io, i ilość HIP5T3Ra we krwi się nie zgadza / nie dotykał nigdy Sentry, CI i takichtam zabawek - to ma okazję poznać trochę świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Forma komunikacji to #slack albo #irc (obojętnie, bo mamy gateway między jednym a drugim).

Zespół narazie liczy 5 osób, z czego 3 - założyciele - aktywni, 2 pozostałe narazie leżakują bo nie mają czasu.
Wiek i staż nie ma znaczenia, o ile nie jesteś głupi, chcesz robić i chcesz robić w miarę dobrze.
Planów na monetyzację - nie ma co owijać w bawełnę - kompletnie nie ma, przynajmniej na razie, szukamy po prostu kogoś kto by chciał się pobawić.

W razie czego na pytania odpowiem, choć ze względu na wczesną fazę rozwoju nie jestem w stanie obiecać, że odpowiedzi będą wyczerpujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, no i bym zapomniał:

  • 19
@TheNewIcek: aktualnie jedynym sposobem zdobywania punktów jest bruteforce, czyli robienie requestow. Nie jest to jednak takie proste, bo są pewne limity które powodują, ze z jednej maszynki nie wyciągniesz optymalnej ilości przychodu w danej jednostce czasu :)
To o czyn wspomniałem co zrobił jeden gracz było sprytne - wyczaił ze CORS akceptuje requesty z dowolnego źródła, i w ten sposób ma nieograniczona ilość maszynek które to robią.
@billy0o: a w czym na backu piszesz? Chcemy zrobić czat-bramkę (web <--> irc), a Railsy do tego tak średnio. Potrzeba czegoś stabilnego, gdzie pójdzie deploy raz i będzie stało ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@HackerClicker:
Ciekawy pomysł, wiem, że gra jest dopiero w fazie wczesnego rozwoju i mają Państwo masę pomysłów, jednakże podczas wpisywania komend, przyszedł mi do głowy jeden pomysł. Do gry można by dodać uzupełnianie poleceń (ala bash), czyli wpisujemy kawałek polecenia, naciskamy tab i polecenie się samo uzupełnia.

@DonislawDev:

Grafika 10/10


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) wzorowaliśmy się na Crysisie.

Do gry można by dodać uzupełnianie poleceń (ala bash), czyli wpisujemy kawałek polecenia


Pozwolisz, kolego, że odpowiem cytując:

[14:13:19] xxx: brakuje mi uzupelniania komend
[14:13:29] xxx: jesli wszystko ma byc tylko pisane z klawiatury
[14:13:33] HackerClicker: racja
[14:13:37] HackerClicker: wlasnie dodaje
@HackerClicker: Co prawda nie mam żadnych skilli co do programowania webowego, ale chętnie zagrałbym w bardziej rozbudowaną wersję tej gierki :D Macie w planach stworzyć jakieś "fabularne questy" typu zhackuj to, włam się tam? Taka symulacja placu zabaw dla hackera :)