Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #downhill
Od kliku lat jeżdżę na Meridzie TFS 300D. Fajny rower, z dobrym osprzętem. Jedynie amortyzator stockowy - SR 29 XCM HLO 100 jest gorszy. W zasadzie to po ostatniej trasie przestał w ogóle działać :D Jak dowiedziałem się w serwisie to ma on jakiś stalowy pierścień wewnątrz, który rdzewieje i należy go co roku dobrze czyścić (ja tego nie robiłem w ogóle, ale to nauczka na przyszłość :D ).
Możecie mi doradzić jakiś amortyzator pod 29' który będzie miał dobry stosunek cena/jakość. Ile trzeba wydać na jakiś rozsądny? Oraz czy warto kupować używany amortyzator?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rurek49: te amortyzatory nie maja jakos nadzwyczajnie skomplikowanej budowy jesli chodzi o serwis. Na youtube jest sporo filmikow. Wiekszosc wymaga podstawowych narzedzi, smaru i oleju. Takze uzywka nie jest az tak zlym pomyslem, o ile nie bedzie jakos mocno styrana.
Suntourami handluje (i serwisuje) aktivia z gliwic. Czasem na stronie sa jakies promocje.
Z 29er ponizej 500pln moze byc ciezko o cos nowego olejowo-powietrznego. Z suntoura - XCR air 599pln,
  • Odpowiedz