Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie: klocki TRW mogą być podrabiane, są gówniane, czy raczej coś nie tak z moim autem? 10k kilometrów temu zmieniłem tylne klocki na TRW kupione na Allegro sugerując się opiniami że są OK, najtańsze nie były. No i od jakiegoś czasu zaczęły piszczeć, dziś je sprawdziłem i praktycznie zostało ze 2mm okładzin na tylnych. Przednie są innej firmy (bodajże Ferodo) i one, wymienione w tym samym czasie co tylne, są nadal jeszcze grube. Trochę dziwna sprawa, zwłaszcza że tył chyba nie powinien się zdzierać wolniej niż przód...? A nie wygląda na to, żeby coś było nie tak z układem hamulcowym, bo po jeździe felgi się nie grzeją.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 26
  • Odpowiedz
@drakerc: TRW mogą być podrabiane, bo to już jednak firma która wyrobiła sobie w miare dobrą renomę na rynku. Nie polecam kupowania z allegro części samochodowych, tak zupełnie szczerze nie dlatego, że chciałbym zareklamować sklep internetowy w którym pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drakerc: w skrajnym przypadku może być taka sytuacja. Miałem tak z Mazdą 6. Na ori tarcze z tyłu założyłem klocki chyba Boscha i po 7k się skończyły. Klocek zbyt miękki to oryginalnej tarczy niby. Założyłem jakieś japońskie do Mazdy i 20k już mają i jeszcze z 10 zrobią.
  • Odpowiedz
@pavulon78: Zmieniłem klocki jak kupiłem auto te 10k km temu, to niestety nawet nie wiem.
@WiewiurPL: Ciekawe, no wlasnie ja sie teraz zastanawiam jakie kupowac, bo jak kupie TRW to pewnie znowu sie powtorzy sytuacja. Moze wykonane z nieodpowiedniego dla mnie materialu...
@komorniq: gdyby to tylko było takie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam bardzo utrudniony dostep do części, bo marki mojego
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ql00 tak to cały czas kupuje jak cos trzeba właśnie z rockauto albo z Amazona. Ale jak go kupiłem to właśnie klocki już wszystkie były na wykończeniu to wolałem kupić i wymienic na miejscu, bo tak w Stanach jest zdecydowanie taniej i większy wybór, ale wysyłając je paczka morska trzeba czekać koło miesiąca.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@komorniq a mógłbyś sprawdzić może cenę i dostępność jednej rzeczy? Jest to sterownik skrzyni biegów w aucie rodziców, który jebnal ( ͡° ͜ʖ ͡°). CITROEN C3, część S122754002B
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pavulon78 konkretnie to jest rok 2006 i ma już wyświetlacz i wyrzuca błąd transmission failure czy jakoś tak. Przed oddaniem do mechanika było tak że nie ruszał z jedynki i czasami nie wrzucał biegu do tyłu. Jak go oddaliśmy to wrzuca jedynkę ale dziwnie zmienia biegi, jakby skacze, i wrzuca je dziwnie typu z jedynki wrzuca trójkę, redukuje bez powodu itd. Mechanik jeszcze się upewnia ale twierdzą że to sterownik, a
  • Odpowiedz