Wpis z mikrobloga

@JakisTakiNick: ja znów nawiązałem do tego "filmowego" wyciągania SIM gdzie z reguły telefony są z baterią. Wiem że na pewno z IPhona warto SIM wyjąć (bo wyłączenie telefonu nie wystarczy), ale jeśli ktoś zamierza popełnić przestępstwo to raczej lepiej żeby nie brał IPhona wcale i jak już musi mieć smartphona przy sobie to coś z modyfikowanym androidem.
@JakisTakiNick: tak, ale musisz zalogować się na nadajniku, a na to zabraknie mocy z bateryjki do podtrzymania RTC. (Użyłem skrótu myślowego)

Zresztą telefony bez SIM też mogą logować się na stacjach bazowych, więc jak ktoś chce popełnić przestępstwo to tylko stare nokie z wyjmowana bateria :)
@JakisTakiNick: coś musi wysłać jednak operatorowi. nawet taką informację, że to on się zalogował.

chyba że chcesz pasywnie namierzać telefon, np na podstawie spadku mocy czy zmianie rozchodzenia się fal (co jest możliwe w przypadku wifi i jednego urządzenia, ale niewykonalne w mieście z tysiącami przemieszczających się smartfonów)
coś musi wysłać jednak operatorowi. nawet taką informację, że to on się zalogował.


@dr__slim: Telefon okresowo wysyła różne informacje do BTSów, nie potrzeba do tego SMSów. Operator sam też może zrobić "pinga" i znów - nie potrzebuje do tego żadnych SMSów od ludków z 4chana. Gdyby więc policja skutecznie współpracowała z operatorem telefonicznym to te SMSy nic nie zmieniają.
@sad_pepe: znasz te 3 literowe agencje w stylu NSA, CIA czy KFC?
Według Snowdena mogą włączyć, według analityka NSA mogą udawać że telefon jest wyłączony. Na szybko lepszych źródeł Ci nie pokaze, ale już kilka razy na to trafiłem.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=/amp/s/www.wired.com/2014/06/nsa-bug-iphone/amp/&ved=0ahUKEwj_1buJ8K3TAhUkCsAKHZqSAjQQFggfMAI&usg=AFQjCNHC0KW61XK5IyEqIeli_0iNlzSpyQ&sig2=Z5v03cKUOVxKOg2ZRouWQw
@postrachNocnegoSzczura: i jak już dzisiaj się do wszystkiego dopierniczam - Shia został znaleziony na podstawie smug kondensacyjnych, gwiazd i klaksonu, a nie mew i śladów na drewnir.


@wajdzik: Shia został namierzony osobiście, a pierniczenie o gwiazdach i smugach kondensacyjnych to dorobiona chwytliwa bajeczka.
@SmugglerFan: no przecież znam tę bajeczkę. I uważam że to bzdura totalna - "jakość" tego streamu była dobrze widoczna na tym filmiku ze zdjęcia flagi. Cudem by tam się dało zobaczyć niektóre smugi kondensacyjne, ale o gwiazdach (przy podświetlonej fladze) nie ma mowy.
@JakisTakiNick: Ale jak operator okresli lokalizacje komorki z wyciagnieta bateria/sim? Przeciez triangulacja wykorzystuje roznice czasowe w odpowiedzi miedzy komorka, a przynajmniej trzema bts-ami. Jesli komorka nie ,,odpowie", to nie zlokalizuja. Nie wspomne, ze aby dokladnie okreslic lokalizacje, synchronizacja czasowa musi byc tym wyzszej jakosci, im blizej siebie znajduja sie btsy. Z tego co pamietam kilkanascie metrow to szczyt przy obecnej infrastrukturze. W blokowisku to moze dac potencjalnie nawet kilkadziesiat podejrzanych mieszkan.