Wpis z mikrobloga

no właśnie coś nie może

@Gwozdziuuu: Co nie może? Bo nie wiem do czego się odnosisz.

po co na tych wszystkich filmach wyjmują sim z telefonu i wyrzucają w różnych miejscach? nagle się okazuje, ze wystarczy wyłączyć telefon?

Tak, samo wyłączenie telefonu może nie wystarczyć, to jedno. Ale skąd wiesz że koleś nie wyciąga SIMu jak wyłącza telefon? Pisząc "wyłącza telefon" użyłem skrótu i miałem na myśli wyłączenie, wyjęcie SIMa
  • Odpowiedz
no nie złapali go, więc chyba nie może znaleźć


@Gwozdziuuu: Bo się przemieszcza, bo wyłącza telefon i wyciąga SIM, bo może papierkologia z operatorem etc? To, że operator może namierzyć telefon bez żadnego wysyłania SMSów to fakt. I możesz sobie w to wierzyć lub nie, to niczego nie zmienia.

Nawet Ty oglądasz filmy i widzisz, że trzeba wyjąć SIM, ale nie wierzysz że ktoś kto planuje morderstwa nie wpadł na
  • Odpowiedz
@wajdzik: Wyłączasz telefon i wyciągasz albo baterię, albo SIM. Mówiłem o wyciąganiu SIMu w sytuacji gdy planujesz zostawić w telefonie baterię. Większość nowych telefonów nie ma baterii wyciąganej.
  • Odpowiedz
@wajdzik: Jeszcze co do tego;

Telefon bez baterii utrzyma tylko RTC, ale lokalizacji swojej nie wyśle nikomu.


wiesz, że namierzając telefon przez operatora nie chodzi o to, że to on nam wysyła swoją lokalizację? Przecież nie na tym polega triangulacja xd
  • Odpowiedz