Wpis z mikrobloga

Brat zamawiał na moj adres czesci do morotu z #aliexpress Zatrzymali te czesci na celnym, bo jest znak strzeżony Kawasaki. Dzis przyszedl mi list z kancelarii prawnej ze mam wpłacić 3500zl na rzecz pokrzywdzonego czyli firmy Kawasaki. I mam odesłać potwierdzenie.

Nie rozumiem o co tu chodzi, czemu ja mam płacić?? Ktos wie moze o co chodzi?

#prawo
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Borys125: o cholera ,loga widoczne,paczka waży 11 kg, nie dziwota że zatrzymali i sprawdzili zawartość,szukaj jakiegoś dobrego papugę,idź w zaparte że myślałeś że to oryginał, ale nic nie płać kancelarii, sąd jest też dla ludzi,idzie się z tego wybronić,tylko nie płać cwaniakom....
  • Odpowiedz
@mkgga: No to tak robimy, myślałem, że oryginalne, skąd mam wiedzieć, że podróbka. Nic płacić nie będziemy, nawet w urzędzie celnym jak dzwoniłem to mówili
  • Odpowiedz
  • 0
@Borys125 swoją drogą to trochę idiotyczne pismo, pełnomocnictwo do reprezentowania Kawasaki przez tę kancelarie powinno być dołączone do tego pisma. Tekst w stylu do wglądu w kancelarii jest kompletnie z d--y.
  • Odpowiedz
@sylwek2k:

Osoby, które nabywają towary oznaczone podrobionym znakiem towarowym nie mogą ponieść odpowiedzialności karnej na podstawie art. 305. Nie dokonują one bowiem obrotu, lecz jedynie w nim uczestniczą w charakterze konsumentów, co nie jest w tym wypadku penalizowane. Dla tej kwestii nie ma znaczenia ustalenie, czy miały świadomość, iż towar, który nabywają jest nieprawidłowo oznaczony. Z kolei zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego (uchwała z dnia 30 czerwca 2008 r., I KZP 8/08, OSNKW 2008, nr 7, poz. 52), nie można takiej osoby pociągnąć do odpowiedzialności karnej za przestępstwo paserstwa (art. 291 i 292 k.k.).
  • Odpowiedz
Komentarz do przepisów karnych ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz.U.03.119.1117), wyd. II_


@janusz0:

zdajesz sobie sprawe, ze zmienily sie przepisy od tego czasu? I juz nie ma kary tylko za "wprowadzenia do obrotu" a został zastapiony zapisem o "obrocie"?
  • Odpowiedz
Rzuć jakimś orzecznictwem czy poglądem doktryny w tym zakresie, a nie pisz pustych komentarzy, nie popartych żadną argumentacją.


@janusz0:

sprawdz sobie znaczenie slowa OBROT. Albo powoluj sie w sadzie na komentarz prawny i badz zdziwiony, ze wyrok jest inny, niz komentarz :]

BTW, jak dobrze rozumiem post, to brat kupil, ale przesylka juz byla adresowana na autora :] - taki rodzinny dropshipping :D
  • Odpowiedz
@sylwek2k: widzę, że nawet nie kojarzysz komentarzy Raglewskiego na temat prawa własności przemysłowej. Do tego nie masz pojęcia o podstawach interpretacji przepisów. Doucz się, później pisz.
  • Odpowiedz
@Borys125: tak w ogóle to może napisz do nich na jakiej podstawie stwierdzili, że jest to podróbka, jeżeli mają jakąś ekspertyze to niech przyślą. Jak dostaniesz ekspertyzę to ładnie podziękuj i napisz, że też jesteś poszkodowany, bo kupowałeś oryginał i że składasz skargę na sklep do aliexpress. No i oczywiście wtedy napisz do ali, że przez to że dopuścili na swojej platformie do przestępstwa masz kłopoty. Generalnie idź w zaparte
  • Odpowiedz