Wpis z mikrobloga

Brat zamawiał na moj adres czesci do morotu z #aliexpress Zatrzymali te czesci na celnym, bo jest znak strzeżony Kawasaki. Dzis przyszedl mi list z kancelarii prawnej ze mam wpłacić 3500zl na rzecz pokrzywdzonego czyli firmy Kawasaki. I mam odesłać potwierdzenie.

Nie rozumiem o co tu chodzi, czemu ja mam płacić?? Ktos wie moze o co chodzi?

#prawo
  • 33
@sphinxxx: tak. Jest pokazane ze jest w przemyslu i przychodzilo wcześniej pismo. Brat odsyłał im potwierdzenie zakupu, zeby clo naliczyli. Pozniei byl list ze sa na tym znaki zastrzezone i zatrzymują na kolejne 10dni. A dzis jest pismo z kancelarii
@Borys125: idź z tym do prawnika, po co masz się później bujać po sądach. Dodatkowo przejrzyj opis na stronie przedmiotu, jeżeli nie ma tam informacji, że jest to podróba, to napisz kancelarii, że kupowałeś oryginał, a sprzedawca Ciebie oszukał i też jesteś poszkodowany, oczywiście po konsultacji z prawnikiem.
Podaj tracking, bez nr przesyłki, jestem ciekaw jak to wygląda.
@Borys125: Przede wszystkim wystąp o pełnomocnictwo do tej firmy, potem do UC o przekazanie dokumentów sprawy, potem ew. do GIODO i UC z pytaniem, na jakiej podstawie twoje dane osobowe zostały przekazaneo do kancelarii.

Masz zapłacić 3500zł kancelarii za zniszczenie towaru, który znajduje się w rękach UC - samo to jest nielogiczne. W przypadku zapłaty zobowiązują się do nieinicjowania w imieniu klienta postępowania, ale w przypadku rozpoczęcia postępowania z urzędu i
@Borys125: do nich nie masz po co dzwonić, oni są nastawienie na wyciągnięcie od Ciebie kasy. Weź swojego prawnika i napiszcie pismo, ze zrzutem strony towaru, że nie kupowałeś podróbek tylko części zamienne, a dlaczego są tam znaki zastrzeżone to niech się zwrócą do sprzedawcy.