Wpis z mikrobloga

Mirki, czym przykleić uchwyt na telefon do deski w samochodzie? Żadne przyklejanie do szyby nie wchodzi w grę. Kupiłem taki uchwyt magnetyczny klik, w zestawie są folie dwustronne itp, ale do plastików w e90 NIC nie da się przykleić. Nie wiem czy to celowy zabieg czy wyszło im to przez przypadek, ale próbowałem paru różnych folii i wszystko się odkleja. Każda przyssawka to samo. Nie chcę jakąś kropelką tego kleić, bo potem będzie problem z usunięciem bez zostawiania śladów.
Chodzi o to miejsce zaznaczone.

#bmw #e90 #uchwyt i trochę #mechanikasamochodowa
mr_arrchi - Mirki, czym przykleić uchwyt na telefon do deski w samochodzie? Żadne prz...

źródło: comment_ESVJS3fQFnJC9nI8FQmVgMAqICzzuL5g.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@mr_arrchi: Najpierw izopropanol, aby zmyć cały ten plak, którym handlarz nasmarował deskę zanim kupiłeś brykę, a potem taśma dwustronna 3M, o grubości powyżej 3mm, aby gąbka w taśmie pozwoliła na przyklejenie się całej powierzchni taśmy do deski.
  • Odpowiedz
@maniok: Poxipol też raczej zostawi ślady na stałe.
@czarny_i_zly: Odtłuszczałem powierzchnię jakimiś ściereczkami na spirytusie i potem przyklejałem właśnie taśmą 3M, mimo wszystko odklejało się bardzo szybko.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: Nie mam po już wyrzuciłem, ale to była taka z zestawu z uchwytem. Nie wiem jak z jej jakością, ale wydawała się bardzo mocna (z jednej strony kleiła faktycznie bardzo mocno).
  • Odpowiedz
@mr_arrchi: Zestaw z uchwytem z aliexpress nie będzie miał taśmy 3M, a jedynie taki napis ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taśmy 3M są w rolkach po kilkadziesiąt metrów, kosztują kilkanaście dolarów na amazonie i wystarczają na długo.
  • Odpowiedz
@mr_arrchi: W e46 użyłem trochę masy butylowej, też eksperymentowałem i tylko to trzyma u mnie i (chyba)nie niszczy deski. Za to ostatnio ta metalowa kulka się odkleiła a plastik dalej przyczepiony :D
  • Odpowiedz