Wpis z mikrobloga

@Nemezis_: zdecydowanie drozsza.
Moja lodka to koszt ok 100.000NOK, do tego ubezpieczenia, od pozaru, kradziezy, NW 4000, RS w razie koniecznosci odholowania czy ratowania na morzu 1000, licencja na nadajnik VHF raz na czas nowe zagle (ok 20.000NOK za szt) mapy do plotera, caly takielunek, dorzuc jeszcze oplate miesieczna za miejsce jesli nie masz wlasnego powiedzmy 900NOK
@PMV_Norway: No to rzeczywiście.. Myślałem że troszkę taniej to wszystko wychodzi ( ͡ ͜ʖ ͡), no ale cóż wszystko kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyliczyłem że to około 125.000NOK ( +-) 58.000 złociszy
Późniejsza eksploatacja wychodzi na to że około 3.000 złotych, a wiadomka że trzeba też pielęgnować taką łódź i na zimę gdzieś schować ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Nemezis_: jak juz masz lodke, a nie masz wlasnego miejsca to masz problem, bo miejsc jest daficyt. Ja mam swoje bo udalo sie, ze akurat stawiali nowa przystan i kupilem, wczesniej wynajmowalem od klubu.
No i dolicz jeszcze roczna oplate do klubu ok 2000NOK.
Generalnie jak przychodzi cos kupic to wszystko okazuje sie drogie, zakup malego bloczka na miekka line 6mm to ok 200NOK
@PMV_Norway: @Nemezis_: Mogę coś powiedzieć o kosztach utrzymania w Trondheim.
Jeśli korzystasz z TBF (Trondheim Båtforening) roczna opłata za miejsce to od 2900 do 9700 NOK + roczna opłata członkowska 500 NOK + prąd według zużycia + depozyt od 20000 do 135000 NOK. Jeśli korzystasz z prywatnych przystani to depozyt może wynieść nawet do 400000 NOK.
@Nemezis_: Nie powiem ci ile kosztuje remont.
Jakos trzy lata temu:
wyciagniecie dzwigiem 1500, wodowanie 1500, hala 12000 (za 9 miesiecy) do tego materialy, lakier na poklad 10kg (po $50 za puszke 375ml powiedzmy ze masz tam 0.5kg) 4kg podkladu 4kg antyfoulingu, 5kg lakieru bialego.
Do tego 2 szlifierki, "pol tony" papieru sciernego...
@PMV_Norway: @Nemezis_: Wychodzi drogo w przeliczeniu na złotówki, to fakt. Ale czy dla kogoś zarabiającego w Norwegii jest to duży wydatek? Obstawiałbym, że nie bardzo.
Albo inaczej, na pewno te koszty nie robią takiego wrażenia jak na kimś kto pracuje w PL.
@bugg: nie jest duzo, to jest w #!$%@? duzo.
Gdyby bylo nie bardzo to wiecej ludzi by sie w to bawilo.
Pamietaj ze to jest tylko hobby, wiec nie zawsze moge poswiecic kase na jacht.
Policz rachunki, wydatki na ubranie, jedzenie szkole dziecka itd.
Nie ma sie co oszukiwac jest to dosc kosztowna zabawa