Wpis z mikrobloga

  • 2637
Też uważacie że taka forma dowodu rejestracyjnego powinna już dawno zniknąć ? Wielkie to g---o, ledwo w wchodzi do portfela, niszczy się w dodatku jakieś pieczątki jak sto lat temu. Dowody osobiste i prawo jazdy były już chyba ze trzy razy modernizowane a to g---o dalej wygląda jak karta szczepień dla konia. #motoryzacja #polska #gorzkiezale
wujogm - Też uważacie że taka forma dowodu rejestracyjnego powinna już dawno zniknąć ...

źródło: comment_GRzVbYQIr0yo6UDA9ZfxGezYwVfinOZD.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to już dawno powinno być zastąpione kartą z chipem w formacie zwykłej karty płatniczej. Nadrukowane na niej niezbędne dane a reszta w formie elektronicznej na chip, ewentualnie orzełki jak w legitkach studenckich jako przegląd, żeby nie trzeba było odpalać czytnika do szybkiej kontroli.


@dzikiczytelnik: Może za 100 lat tak będzie :D mnie też to w-----a, ja noszę w osobnym takim jakby etui, nie mieści mi się do portfela.
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze:
Musi, wystarczy że sprzedasz auto dwie wioski dalej. Najbardziej tą głupotę tego rozwiązania widać na Śląsku, gdzie miasta na prawach powiatu graniczą ze sobą bezpośrednio - kupisz od osoby mieszkającej 100m dalej i mimo to trzeba zmieniać tablice, bo to już Chorzów, a nie Katowice.
Jak jeszcze były stare (czarne) tablice to przynajmniej były zachowywane w przypadku zmiany właściciela wewnątrz województwa (choć i tak IMHO powinno być jak np.:
  • Odpowiedz
@Eternit_z_azbestu A jak skończą się te pola na pieczątki z przeglądu to musisz kupić nowy dowód rejestracyjny. Pytam dlaczego nie można postawić pieczątki na tych w większości pustych na zawsze stronach. Bo nie można. Bo są do innych celów. Do jakich? Spytałem. Osiem haków, albo pięć instalacji gazowych?
  • Odpowiedz
@wujogm Tak tylko powiem, że w Finlandii nie ma w ogóle obowiązku noszenia papierów of auta typu dowód rejestracyjny itp Tablice rejestracyjne są przypisane do auta, każdy nowy właściciel samochodu ich nie zmienia, Policja ma wszystko w systemie i widzi przeglądy, opłacone podatki drogowe i inne, zero papierologii :)
  • Odpowiedz