Wpis z mikrobloga

#kosmetyki #pielegnacja #rozowepaski #mirabelkipolecajo
Polecacie jakiś sposób na demakijaż dla wrażliwej skóry? Wybaczcie tagi, ale długo już szukam- testowałam wszystko od płynów do demakijażu z Ziai, przez Garniera, Loreal po płyny micelarne Lirene, Dermica i Soraya. Chyba obleciałam wszyskie firmy, ale każdy z nich zostawia taką dziwną warstwę na mojej skórze a po dłuższym stosowaniu wyskakuje mi trądzik.
Najlepiej działa woda z mydłem do rąk ale słyszałam ze jest to szkodliwe dla skóry, potem nakładam krem i tonik.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@I4mL0: jestem posiadaczką cery bardzo wrażliwej, naczynkowej. Moje niezastąpione trio: olejek bioderma atoderm, żel vichy normaderm i różowy płyn micelarny z biodermy.
Edit: nakładaj tonik zawsze przed serum/kremem. Przygotowuje on skórę do kolejnych etapów pielęgnacji i ułatwia przenikanie składników aktywnych do wnętrza.
  • Odpowiedz
@I4mL0: moim zdaniem seria liście manuka nie jest odpowiednia dla cery wrażliwej. Zainteresuj się wodą różaną z make me bio choćby :) Osobiście używałam różnego toniku z evree, szału nie było ale krzywdy mojej cerze nie robił. Teraz używam tonera od Skin79 i jestem mega zadowolona.
  • Odpowiedz
@I4mL0: mam bardzo wrażliwą skórę, Atopowe Zapalenie Skóry, here i polecam Cetaphil - płyn micelarny do mycia i demakijażu. Tapetę domywa i dobrze na mnie działa przy czym ja w ogóle nie stosuję wody na twarz.
  • Odpowiedz
@I4mL0: malujesz sie? olejki do mycia bardzo fajnie i delikatnie oczyszczaja skóre, ale nie wiem czy nie bedzie Cie wkurzał lekkii film na twarzy (który swoja droga jest potrzebny by nie odwodnic za bardzo skóry). Mydła mozna używać jak najbardziej, aczkolwiek niektore moga byc za mocne do uzywania na codzien np węglowe, albo aleppo 40% (chociaz mi sie darzyło xD), bardzo fajne jest dziegciowe, ale smierdzi.No i oczywiście po mydle
  • Odpowiedz