Wpis z mikrobloga

#petersburg - obserwujac ten tag zauważcie ze byłem w SPB cały poprzedni tydzień. Dziś już wracam, obecnie minąlem Augustów (po aktywności w profilu zobaczycie że byłem jeszcze na Litwie więc #takbylo #truestory )

Kilka spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w metrze i na dworcach kolejowych w Petersburgu:
1) Kontrole bezpieczeństwa sa. Na każdej stacji metra, dworcu autobusowym czy stacji Kolei Rosyjskich RŻD trzeba przejść przez bramkę Security jak na lotnisku która wykrywa metale. Ponadto na stacjach RŻD bagaż jest przeswietlany jak na lotnisku.

2) Przy każdym wejściu stoi policjant, czasem żołnierz lub pracownik Ochrany.

3) Podczas całego pobytu (8 dni) raz zostałem poproszony o otwarcie plecaka, na głównej stacji Metra Невский Проспект a policjant tylko zerknął do środka i tyle.

4) Na Dworcu Witebskim mój bagaż przeleciał przez przeswietlenie Ale w kurtce miałem jakieś metale - klucze, portfel i telefon. Przeszedłem przez bramkę, ta oczywiście zapiszczala Ale nikt sobie z tego nic nie robił. Innym razem z całą walizką przeszedłem przez bramkę security, reakcja taka sama - żadna. Mogłem mieć tam wszystko, nikt nie sprawdził.

5) Wczoraj na dworcu autobusowym kontrola przebiegla niemalże wzorowo. Bagaż na przeswietlenie, ja portfela i telefonu nie wyjmowalem z kirtki, a tutaj zdziwienie wielkie, bo kazali się cofnąć i wyjąć wszystko. Potem przez chwilę popatrzylem na policjanta obsługującego skaner (nie był schowany, a monitor był na widoku) i jego kontrola przeswietlania bagażu polegała na graniu w grę na komórce. Na ekran skanera nie patrzył wcale.

Dziś już wracam do Polski, ale wczoraj popołudniu przejezdzalem metrem przez miejsce gdzie wybuchla bomba, a ze stacji Пл. Восстания korzystalem kilka razy dziennie, tam znaleźli i rozbroili druga bombę.

Podejrzewam ze przez kilka nastepnych tygodni będą faktycznie przykładać wagę do kwestii bezpieczeństwa a później znów wróci do "normy" w postaci przymykania oka na różne kwestie.

#rosja #metro #bomba #oswiadczenie
Pobierz g.....i - #petersburg - obserwujac ten tag zauważcie ze byłem w SPB cały poprzedni ty...
źródło: comment_abju1YjrzuqosCpVzQSMBd4ReuZo9gGh.jpg
  • 1
@gumpa_bobi: w czasie mojego pobytu w Moskwie jakiś czas temu moją uwagę zwróciły właśnie kontrole przy wejściach na dworce oraz w metrze, no do Lenina rzecz jasna. Miałem ze sobą torbę pełną narzędzi: różne klucze, wiertarka, akumulatory, kombinerki, wiertła itp. Podczas prześwietlania bagażu przy wchodzeniu na lotnisko ochrona stanęła na wysokości zadania i spytała się:
-instrumienty?
-yy, da, instrumienty.
Więcej nie niepokojony ruszyłem w dalszą podróż bogatszy o nowe doświadczenia.