Wpis z mikrobloga

Gdzie warto udać się w podróż, aby miejsce było nieoklepane, a przy okazji cywilizowane z ludzką infrastrukturą? Chętnie nad morzem, ale nie typowy kurort.
Moje idealne założenia turystyczne to 40% podziwiania architektury lub/i osiągnięć cywilizacyjnych, 40% obcowania z naturą, pięknymi widokami, i 20% relaksu, leżenia na plaży czy też w innym miejscu wypoczynkowym.
Odpada Azja, bo tamte rejony kompletnie mnie nie kręcą.
Myślałem o Urugwaju, bardzo chętnie też nadstawię ucha na sensowną propozycję w USA, bo mam wizę i nie zawaham się jej użyć.
#podrozujzwykopem #podroze #kiciochpyta #turystyka #amerykapoludniowa #usa
  • 12
@ThePawel: @pilot1123: oj nie, nie podzielam zachwytów Gruzją. przaśny, prowincjonalny kraj jak dla mnie, Polska z lat 90. z Armenią obawiam się, że podobnie by było
@EtaCarinae: jest to jakiś pomysł, choć jakbym miał wybierać Karaiby, to bym raczej kierował się na jakieś Portoryko czy Jamajkę.
@EtaCarinae: właśnie Hawaje też mi przyszły do głowy jak napisałem o Jamajce, bilety nawet da się znaleźć w umiarkowanie wysokich cenach, tylko da długość podróży... 35-40 godzin w samolocie to masakra. ale muszę się rozeznać jak tam z pozostałymi kosztami pobytu, bo może to być zwycięzca tego plebiscytu
Hawaje nieoklepane?


@olszus: a oklepane? wydaje mi się, że to popularny kierunek turystyczny najwyżej wśród amerykańskich emerytów, a wśród Europejczyków są zupełnie nieeksploatowane, ale jeśli przychodzi Ci do głowy coś mniej oklepanego od Hawajów to dawaj, każdą sugestię rozważę.
@advert: zagdzam się, że mało tam jeździ Europejczyków. No właśnie do Twoich wymagań pasują jakieś małe miasteczka we Włoszech lub południowej Hiszpanii, może Portugalia. Azory już nie bardzo bo z architekturą biednie. Urugwaj i "40% podziwiania architektury lub/i osiągnięć cywilizacyjnych" jakoś nie rozumiem - jakieś wieżowce? Czy mają tam zabudowe kolanialną?
@Enzo_Molinari: @olszus: z tym Urugwajem to trochę strzał, niewiele wiem o tym kraju i nie upieram się, że to odpowiedni kierunek. Włochy, Hiszpania jak najbardziej, odwiedzam, szukam pomysłu na dalsze wyprawy. Ostatnio byłem w Luizjanie - niesamowita architektura i klimat Nowego Orleanu + przyroda, bagna - czegoś takiego właśnie szukam.