Wpis z mikrobloga

#architektura #polska #afera #politechnikapoznanska ##!$%@? #poznan

CO TU SIĘ #!$%@?ŁO, Politechnika Poznańska wyruchała studentów architektury na przestrzeni 10 lat (w tym mnie), poprzez nie złożenie odpowiedniego wniosku do UE odnośnie uznania kwalifikacji zawodowych studentów architektury w państwach członkowiskich, choć rzecz jasna, nigdy tego nie przyznała.

Zaczynając studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej po 2007 roku nie ma się uprawnień do wykonywania zawodu architekta poza granicami kraju, przy czym jest to chyba jedyny wydział architektury spośród polskich politechnik, który nie dopilnował tej sprawy i nikt o tym by nie wiedział do dziś, gdyby nie fakt że uwzględniono to w niedawno wydanej poprawce do dyrektywy w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych i ktoś to zauważył.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:02005L0036-20160524&from=EN

Na stronie 173 wymienione zostają uczelnie w kraju uprawnione do wydawania dokumentu potwierdzającego kwalifikacje xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
einz - #architektura #polska #afera #politechnikapoznanska ##!$%@? #poznan

CO TU S...

źródło: comment_vqmBcvvagewzv2d6WWORfrfbaqc1vvPL.jpg

Pobierz
  • 109
@Celinka95: I sądzisz że w unijnym dokumencie ktoś sobie robił żarty? XD

@TulipanowyPostumentMelodii: zanim zostaniesz architektem mija około 8 lat od rozpoczęcia edukacji, a sprawa głównie dotyczy prowadzenia działalności architekta w innym kraju, a nie bycia asystentem architekta. Jeżeli pojedziesz po studiach pracować w biurze za granicą to nie ma jakiegoś większego problemu, bo do tego szczerze mówiąc żadnego papieru nie potrzebujesz, ale jeżeli już chcesz się zarejestrować jako architekt
Prawda o polskich uczelniach i "uczonych" w nich pracujących: pierdzenie sobie w twarz ciepłymi cichaczami i ciągnięcie grantów na niekończące się "badania" do szuflady i lewe etaty na prywatnych "uczelniach". (Z nielicznymi wyjątkami). Polskie uczelnie to dno wszystkich rankingów, poziom afrykański. Mamy najlepszych maturzystów wytrenowanych w pamięciówkach i najgorsze uczelnie, fuck logic.
@AlexAnderson: Jezsu maryja.

Każde Państwo Członkowskie uznaje dokumenty potwierdzające

►C2 posiadanie kwalifikacji architektów wymienione w załączniku

VI, ◄ wydawane przez pozostałe Państwa Członkowskie i potwierdzające

odbycie kształcenia, które rozpoczęło się nie później, niż w roku

akademickim określonym w tym załączniku nawet, jeżeli nie spełniają

one minimalnych wymogów określonych w art. 46,


I to dotyczy Wydziału Architektury PP, dokumenty wydane do 2006/2007 są ważne, jednak obecnie uczelnia nie jest wpisana na listę
einz - @AlexAnderson: Jezsu maryja.

 Każde Państwo Członkowskie uznaje dokumenty po...

źródło: comment_HczJZw9jBjODI0isCSQ5CTiZemVa25MJ.jpg

Pobierz
Czekaj czekaj, PRz też tutaj nie widzę, a architektów na wydziale mamy. Ta sama sytuacja? Jest wymienione 12 uczelni, jak dobrze pamiętam jest w Polsce 16 politechnik, nie wiem na ilu jest architektura, ale to chyba nie tylko na twojej uczelni tak jest. Mam nadzieję, że mojego mgr inż. ten bubel nie dotyczy xD
@mloda_broda: wykładowca mówił nam kiedyś, że w Polsce architekci mają stosunkowo wysoki status i dużo przywilejów w kontekście procesów budowlanych względem innych państw europejskich, bo któryś z sekretarzy czy jakichś innych komunistycznych bonzów był z wykształcenia architektem i leżało mu to na sercu. Zrobiłem szybki research, mogło chodzić o niego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Spychalski