Wpis z mikrobloga

Witaj, przygodo! Dzięki, @Bethesda_sucks za Dungeon Rats!

Wygląda na to, że:
* gra ładnie współpracuje z Linux/Wine (wymaga d3dcompiler43 i devenum_), mam tylko drobne artefakty na styku ścian, identycznie jak raportują inni linuxiarze w WineHQ
* praca kamery to tragedia albo ja nie umiem jeszcze nią komfortowo kręcić; potwierdza się teza, że trzeci wymiar w #crpg to przekleństwo ;)
* samouczek dość klarownie wykłada zasady zabawy, ale złożoność rozgrywki wygląda na imponującą (szczególnie intrygujące są ekrany Crafting i Alchemy - ciekaw jestem, czy to kwiatek do kożucha, czy naprawdę jest to użyteczne w czasie gry?)
* zakres opcji dostępnych w czasie walki wymiata - po Shadowrunie jestem oszołomiony, na ile sposobów można tu wydać action pointy (można się przemieszczać, leczyć, wyprowadzić z 7-10 rodzajów ciosów/uderzeń o różnorodnej precyzji, sile i czasie ataku, można sięgać po podręczne przedmioty itd.)
* chciałem zagrać na zwykłym poziomie trudności, ale zaczynam dopuszczać myśl, że twórcy chcieli mi coś przekazać nazywając go "Murderous Psychopath" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linuxgaming #dungeoncrawler #dungeonrats #irontower #ageofdecadence #rpg
kurp - Witaj, przygodo! Dzięki, @Bethesda_sucks za Dungeon Rats! 

Wygląda na to, ż...

źródło: comment_b93kQaZMaXkrKf8lrSTsyGolnBk3AM4I.jpg

Pobierz
  • 6
@NormanCroucher: Za wcześnie żeby coś powiedzieć. Ja nie grałem w AoD - DR to dla mnie próba wejścia w ten świat i ogarnięcia jego mechaniki, bo od dema AoD trochę się odbiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na razie wygląda na fajny dungeon crawler ze złożoną, turową walką i ciekawym zarządzaniem zasobami (Crafting i Alchemy) a nawet użytecznymi cechami/umiejętnościami spoza bojowego katalogu (charyzma). Chcą za to 4 dyszki
@kurp
Do sterowania kamery trzeba się przyzwyczaić, najprościej nią sterować przytrzymując MMB (środkowy przycisk myszy, przeważnie scroll button). Można też przytrzymując CTRL i najeżdżać na brzegi ekranu, ale nie daje to aż takiej kontroli.

A alchemia i rzemiosło (widzę, że grasz w oryginale jednak, w sumie słusznie jeśli masz zamiar grać później w AoD) są bardzo istotne, ale akurat w DR można wykorzystać kompanów do tych celów.

@NormanCroucher: Pisałem o grze
@Bethesda_sucks Jeszcze się nie zdecydowałem. Kamera mi spod myszki właśnie uciekała, chyba wolę WSADQE. A z alchemią i rzemiosłem tak podejrzewałem, bo sprawdzany jest chyba najsilniejszy parametr w drużynie, a że obowiązuje ścisła specjalizacja (gra ostrzega na dzień dobry, że nie wybacza przepieprzania punktów i nie respektuje żadnych kompromisów), to sprawa wydaje się przesądzona. Bałem się natomiast, że nic sensownego i tak się nie da samemu sporządzić, bo najlepsze parametry i tak