Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki. Łapcie moje dość niezwykłe #pokazmorde. Do tego jeszcze garstkę informacji.

TLDR:


W październiku zawiesili mnie w pracy. Troche z mojej własnej winy, ale i tak #zalesie. Przysnąłem kierując wózkiem widłowym i wjechałem w stanowisko montażowe prefabrykatów. Na szczęście kolega, który pracował na tym stanowisku akurat był w innym miejscu zakładu i nikomu nic się nie stało. Nawet deski się nie połamały…
Od pewnego czasu gorzej się czułem, często drzemałem: na przerwach w pracy, w autobusie, w domu… Co najgorsze - zdarzało mi się też przysypiać w czasie jazdy - zamykałem oczy, żeby mrugnąć i chwilę później orientowałem się, że to nie było tylko mrugnięcie…
Sądziłem, że to nadmiar nocnego grania w #worldofwarcraft, ale po ograniczeniu i ustaleniu rygoru spania na osiem godzin nic nie pomogło. W czasie dochodzenia (budowlanka ale korpo, więc procedura zwalniania była dość długa) robiłem nawet testy na anemię, ale nic nie wykazały. W końcu moja różowa wspomniała, że w nocy - poza strasznym chrapaniem - przestaję co jakiś czas oddychać. Poszedłem z tą nową dla mnie informacją do tutejszego (Szkocja) lekarza i dostałem skierowanie do kliniki zaburzeń snu.
Z pracy niestety mnie zwolnili, ale kilka miesięcy później (tutejszy system zdrowotny też zostawia wiele do życzenia) dowiedziałem się, że nie z moje winy, a z powodu choroby.

Mam [zespół bezdechu sennego](https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_bezdechu_sennego). Z powodu osłabienia górnych dróg oddechowych nie potrafię normalnie spać i wybudzam się (ze snu głębokiego do lekkiego, bądź całkowicie) nawet do 100 razy w ciągu nocy.
We wtorek dostałem maszynę CPAP (Continous Positive Airway Pressure – stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych). Maskę od niej możecie zobaczyć na zdjęciu. I od razu mi się polepszyło.
#chwalesie: Po raz pierwszy od dawna miałem sny. Po raz pierwszy od kilku lat obudziłem się wyspany i wypoczęty. Jeszcze chyba za wcześnie by to określić, ale przez ostatnie trzy dni nie drzemałem w czasie dnia i nie przysypiałem przed komputerem…

Więc moja prośba do #kierowcy, może nawet duże PSA dla #motoryzacja: Jeżeli ciągle odczuwasz zmęczenie i przysypiasz, sprawdź czy czasem w nocy nie przestajesz oddychać. Jeśli tak, idź z tą informacją do lekarza. Jeśli nie, to po prostu pamiętaj, że zmęczenie na drodze zabija i wyśpij się.
Pobierz Pobe - Cześć mirki i mirabelki. Łapcie moje dość niezwykłe #pokazmorde. Do tego jeszc...
źródło: comment_wMtidWfXNfZJW1ioJAfjRdi1IJy61LyW.jpg
  • 49
@Primusek: pracowałem tak i ogólnie lubiłem jeździć. Nie wiem, czy jeszcze będę mógł to robić.

@ameliniowyguzik: Najłatwiej będzie zapytać drugą połówkę. Są też aplikacje na telefony mierzące jakosć snu / nagrywające chrapanie.
@Pobe: oj wypadki na wózkach widłowych potrafią być niebezpieczne. Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Kuruj się Mireczku i życzę kolorowych snów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)