Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy bezskutecznie poluję na Motorolę Photon Q - jako, że Droid 4 piekielnie mi się podobał mimo swoich wad, a umarł z mojej winy, to chicałbym przejść na coś o półkę wyżej... Tylko jedynym produktem "o półkę wyżej" jest wspomniany Photon Q. A ich u nas jak na lekarstwo - a mogłem kupować jak były 3 akurat :/
Nie ma przypadkiem ktoś takiego cuda zakopanego w szufladzie? Chętnię się nim zaopiekuję. Chyba, że są jakieś lepsze propozycje dla telefonów z pełną klawiaturą QWERTY, a ja o nich nie wiem.
#android #qwerty #motorola #telefony
  • 6
  • Odpowiedz
@fervi: Nigdy się nie natknąłem na rozsuwaną klawiaturę Bluetooth nie będącą klawiaturą do iPhone'a lub do Samsunga Galaxy S4.
Mowa była o którejś z tych klawiatur czy o jakichś innych?
  • Odpowiedz
@mp107: Heh, nawet nie pamiętam. Natomiast powinny być kompatybilne z każdym telefonem, bo klawiatura bluetooth (na 99%?) jest uniwersalna. Pewnie problemem jest rozmiar jako taki (by zasłaniała całe plecy) niż "obsługa systemowa"
  • Odpowiedz
@fervi: Mam dwie takie i działają z każdym (testowałem z dwoma czy trzema smartfonami z Androidem).
Problem może być niekiedy w przemapowaniu niektórych klawiszy.

Jedną z nich, taką, kupiłem poszukując jakiejś z podświetleniem, ale okazało się, że posiada niestety częściowo "na sztywno" (hardware'owo) zmapowane klawisze, co ogranicza możliwość dostosowania układu klawiatury do potrzeb. W Motoroli Droid 4 i Photon Q nie ma tego problemu.
  • Odpowiedz
Dokładniej, Niebieski klawisz "fn" po jednokrotnym kliknięciu przełącza całą klawiaturę w tryb fn + x i dopóki sam nie kliknę "fn", to w tym trybie pozostaje, zamiast, jak to zwykłem ustawiać, po kliknięciu innego przycisku (x) przełączyć się z powrotem w tryb "zwykły". Niestety nie ma możliwości zmiany tego zachowania.
  • Odpowiedz
No i fakt, że obudowę trzeba by dostosować do rozmiaru i kształtu smartfona.
W moim wypadku (Sony Xperia X Compact) na szczęście umiejscowienie aparatu "w miarę" pasuje, a to zazwyczaj kolejny problem.
  • Odpowiedz