Wpis z mikrobloga

Znajomy z mojego roku ktory tak jak ja nie zaliczyl pierwszego semestru powiedzial mi, ze w internecie mozna dokonac zakupu naklejki do legitymacji tak, aby dalej korzystac ze znizek. Czy mowil on prawde, czy poniosla go fantazja? Czy polskie panstwo jest na tyle slabe by w taki sposob mozna bylo je wykorzystywac?
#studia #studbaza #studenci #studbazahelp #studbazaproblems #legitymacjastudencka #legitymacja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nihil_novi: wiem o tym, dlaczego wiec tak sie caly czas dzieje? czy przy przedluzaniu legitymacji nie aktualizuja daty w chipie? dlaczego takie biznesy sie caly czas kreca skoro sprzedawanie takich rzeczy samo w sobie jest nielegalne?
  • Odpowiedz
@clogsterovich: Chip jest sprawdzany w zasadzie tylko przy wpisie na kolejny semestr. Zwykle ludzie zapisują się na studia, dostają naklejkę na legitkę, odklejają ją i sprzedają. Nie wiem jak załatwiają większe ilości naklejek, bo są ścisłego zarachowania i trudno wydobyć np. arkusz z uczelni.
  • Odpowiedz
@nihil_novi: W takim razie czy zwykli kontrolerzy biletow w komunikacji miejskiej czy PKP nie maja mozliwosci wereyfikacji, czy naklejka na legitymacji jest prawdziwa? Jesli nie, to przeciez jakis absurd.
  • Odpowiedz
@Watherek: W jaki sposob w takim razie te naklejki pojawiaja sie w takiej liczbie na czarnym rynku? Nie chce mi sie wierzyc, ze to sa oryginaly, na pewno uczelnie maja obowiazek to kontrolowac. Podejrzewam, ze to podrobki i da sie golym okiem to stwierdzic.
  • Odpowiedz
@clogsterovich: Jest możliwość weryfikacji (przynajmniej w Poznaniu) - kontrolerzy maja czytniki legitymacji i ważność jest zapisana na chipie przez panie z dziekanatu. Jedni kontrolerzy sprawdzają pobieżnie "na oko" a inni dokładnie - czytnikiem (i to coraz częściej bo mają prowizję od złapanych - poza tym to jest fałszerstwo).
  • Odpowiedz
@fiziaa: Czy na pewno sprawdzaja waznosc chipu na legitymacji czy po prostu kiedy ktos ma bilet w legitymacji to wtedy tylko skanuja? Co jak ktos kupi bilet semestralny przed tym jak konczy mu sie waznosc i dalej na nim jezdzi?
  • Odpowiedz